Wpis z mikrobloga

@slavoy: tzn co masz na mysli? Czy sa ludzie ktorzy zajmuja sie profesjonalnie naprawa sprzetu retro po wylaniu baterii? To jest laptop, z jakas Amiga 500 to pewnie sam bym sobie poradzil :D
@piwniczak: Nie jest problemem naprawa, tylko czas pracy i koszty. To, co widać na zdjęciu, a co faktycznie jest uszkodzone to dwie różne sprawy.

To jest laptop, z jakas Amiga 500 to pewnie sam bym sobie poradzil :D

To próbuj. Może się uda :)
@Analityk: Rzecz w tym, ze ten laptop (Toshiba 400CDT) to jeden z najlepszych laptopow do gier retro i zaczyna byc dosc rzadka perelka na rynku (sam czekalem pol roku zanim sie pojawila aukcja na ten model)
Czy to jest jeszcze do uratowania?


@piwniczak: Trudno powiedzieć. Jeśli jej nie włączałeś szanse są większe. Zawsze można spróbować. Ja bym proponował octem zalać i pędzelkiem delikatnie szorować. Problemem może być to co się dzieje pod układami. Mam ten model i jeszcze kupiłem na części 410CDS ciekawe czy płyta by pasowała. Z tego co pamiętam moduł karty graficznej jest na osobnej płytce więc dopasowanie rozdzielczości było by pewnie łatwiejsze .(410CDS ma
@piwniczak: samemu nic nie zrobisz, fachowiec już prędzej, ale raczej nie warto. Pokaż zdjęcie tej płyty z drugiej strony.
4000 cdt to nie jest najlepszy laptop do gier retro, kto tak stwierdził, jakieś źródło? Ogólnie to toshiby są co najwyżej dobre, ale z każdą nigdy nie jest idealnie.
@Banacek: jakie jeszcze laptopy polecisz do gier retro (glownie interesuje mnie era 486/Pentium)? 400cdt to jeden z chyba jeden z najlepszych laptopow z matryca VGA. Mialem jeszcze w obserwowanych kilka innych modeli, Thinkpad 750, Compaq 5000, ale ta generacja jest strasznie rzadka i osiaga kosmiczne ceny.
Wracajac do Toshiby, jak stwierdzilem, ze naprawa mnie przerosnie to odkrecilem jeszcze tylko plyte IO (pod nia czysto), ale nie odkrecalem juz pcmcia zeby spojrzec
@piwniczak: Ogólnie, to laptop przez swoją hermetyczną architekturę nie jest polecany. Najlepiej kupić jakiegoś mini peceta, z dwoma slotami Isa i monitor crt.
Laptopy mają swoje własne biosy, i najczęściej z ery 486/pentium są zaprojektowane pod windę, więc w dosie wszystko chrzanić może sie :)
Jeżeli już chcesz mieć ideał do dosa, to zapoluj na HP Omnibook 5700 lub jego mini wersję 800ct. Msdos chodzi idealnie, pentium 166 tak że mp3
Ogólnie, to laptop przez swoją hermetyczną architekturę nie jest polecany. Najlepiej kupić jakiegoś mini peceta, z dwoma slotami Isa i monitor crt.


@Banacek @piwniczak: Z mini PC kwalifikujących się do gry w starsze gry to tylko takie cudo jak na zdjęciu. Kluczowe są porty PS/2. Jeśli komputer tego nie posiada się nadaje niestety, tylko do okazjonalnego użytkowania. Chyba że ktoś lubi myszki kulkowe na porcie szeregowym. Niestety przez ostatnie 10 lat
Pobierz detalite - > Ogólnie, to laptop przez swoją hermetyczną architekturę nie jest polecan...
źródło: comment_1608494016BmD2HNsiDKJMpHGO7wTbeY.jpg
@detalite: Z ps2 to w tym przedziale czasowym co wspomniał (486-wczesne Pentiumy) większość miała klawiatury i myszey ps2, chociaż miałem 486dx4 jeszcze z klawiaturą duży din5 :(
A c to za fajny mini tower? Możesz zapodać zdjęcie z przodu?