Wpis z mikrobloga

Wysyłam jeszcze raz, poprzedni wpis wpadł w gorące, ale niestety został usunięty, bo atakował inne osoby (co ciekawe - antykapitalistów).

Udostępniam, bo warto mówić to, czego gazety Wam nie powiedzą.

Dwa dni temu zaczęły się strajki we wrocławskim oddziale Amazona, o czym pisałem już wcześniej.

Te nierozróżnialne osoby w pomarańczowych kamizelkach to anarchiści i anarchistki, którzy wyjechali w środku nocy z różnych części Polski, by o 6.30 rano dać wsparcie pracownikom i pracowniczkom Amazona. Sami pracownicy zmuszeni byli do uprawiania tzw. "strajku włoskiego". Okazanie jawnego buntu wiązałoby się z wydaleniem z pracy.

W komentarzach pod artykułami możecie się spotkać ze zdaniami, że pracownicy nic nie wiedzieli o strajku, a te antykapitalistyczne dzieciaki tylko przeszkadzały innym pracować. Mogę Was jednak zapewnić, że zarówno związek zawodowy Amazona, jak i pracownicy walczyli tego dnia o swoje prawa.

Czemu protest? Warunki pracy w Amazonie są złe. To chyba każdy wie. Nie wszyscy jednak są świadomi, że pracownicy/czki mają jedną toaletę na piętro [to akurat w USA], jedno krzesło na piętro (kiedy na tym piętrze pracuje kilkaset osób) i kilkuminutową przerwę w tym samym czasie. Nie wszyscy też wiedzą, że przez nadmierne tempo pracy, niedostosowane do wieku, płci i zdrowia, ludzie tam regularnie umierają podczas zmian.

Nie mówi się też wreszcie o tym, że warunki pracy (przerwa obiadowa o tej samej godzinie, niemożność zachowania odstępów) sprawiają, że hale Amazona stają się ogniskami koronawirusa. Firma regularnie ukrywa przypadki zachorowań. Długo opierała się też przymusowemu mierzeniu temperatur, które wywalczył w końcu pracowniczy związek zawodowy.

2000 zł. dodatku świątecznego, o który walczyli wczoraj pracownicy/ce jest tylko symbolem. Praca dla najbogatszego człowieka na świecie jest okupiona niewolniczymi warunkami, poniżeniem i śmiercią.

Gratuluję pracownikom/com, którzy nie obawiali się wczoraj wyrazić swojego sprzeciwu. To nie tylko walka o warunki pracy w jednej firmie. To walka o kształt naszej przyszłości. Nie zaciskaj pasa, zaciśnij pięść!

#antykapitalizm #anarchizm #syndykalizm #amazon #wroclaw
G.....5 - Wysyłam jeszcze raz, poprzedni wpis wpadł w gorące, ale niestety został usu...

źródło: comment_16082940249CcP9rjvH9DUtWPRhB4jc1.jpg

Pobierz
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@Gaku745: @a__s czy można prosić, jeśli usuwacie wpis/komentarz z kilkuset plusami który jest już w gorących - o słowo komentarza która dokładnie część wpisu atakuje lub łamie regulamin? Kilkuset osobom nie przeszkadzała treść, ale znalazła się jedna i ok trudno, ale to naprawdę bywa dalekie od oczywistego który fragment (bo przecież nie całość? ) łamał regulamin. Nie wygląda to na dużo pracy dodatkowej, bo raczej z gorących zdejmujecie dość rzadko wpisy,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Gaku745: Dobre, przeczytałem te przeoczone linki, bo dość je zakamuflowałeś (zwykły link byłby znacznie bardziej czytelny) i w ogóle mi się nie klei.

1.

ludzie tam regularnie umierają podczas zmian.


Niby regularnie, a dwa artykuły odnoszą się do zgonu jednej pani.

2.

hale Amazona stają się ogniskami koronawirusa


Z artykułu:

Tuż po pojawieniu się informacji o śmierci 40-latki jako przyczynę zgonu podano zawał. Jednak jej współpracownicy mają zupełnie odmienne zdanie na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaku745: Oczywiście liczę na odpowiedź, ponieważ swego czasu napisałem do Ciebie w komentarzu, że pod tagiem #antykapitalizm są tylko same memy, a jeśli ktoś kontruje tezę zawartą we wpisie to nie doczekuje się odpowiedzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i teraz dałeś mi przytyk (więc oddam), że nie przeczytałem artykułów, aczkolwiek sam otagowałeś Wrocław, gdzie w artykułach jest mowa o Sadach pod Poznaniem ( ͡° ͜
@Gaku745: a mnie ta sprawa #!$%@?. Pracowałem w Amazonie i to gadanie że warunki są złe jest tak wyssane z palca że nie chce mi się wierzyć. Jasne jak ktoś idzie na magazyn oczekując że będzie siedział na dupie pół dnia to będzie mówił że jest źle. Z góry masz podane ile godzin się pracuje dziennie i ile dni w tygodniu (10x4) i jak nie pasuje to nie idziesz. Płacą dobrze
@TAKATA_: Sugeruje że niezależnie co sądzimy o niektórych decyzjach moderatorów uważam ze cywilizowany dialog w obie strony przy takich jednostkowych przypadkach jest konieczny aby poprawić kondycję wykopu, ale chętnie dowiem się jaką @a__s ma na to perspektywę
@Gaku745: odpowiedz na pytanie jakim trzeba być baranem żeby pracować w największym możliwym kołchozie w Polsce, gdzie praktycznie każda opinie o tej firmie jest negatywna i jednocześnie iść tam po zatrudnienie i strajkować, żenada