Wpis z mikrobloga

#bussines #sanepid #uk

Od pewnego czasu prowadze maly sklepik internetowy z dostawa do domu. Plany byly juz w styczniu zeby nie bylo ze #covid19 to czas sie przebranzowic. Plan byl prosty poniewaz dowoze dla #justeat i #ubereats a ze stawki zmieniaja sie czesciej jak zdazylem o tym pomyslec, to zeby nie byc w czarnej dupie postanowilem otworzyc sklep spozywczy i stopniowo go rozwijac. Firma legalnie zarejestrowana od listopada 2019. LTD z SIC CODE 49410 (10 minut roboty przez internet). 24h pozniej legalnie operowalem.

#styczen szybki jednodniowy kurs koszt okolo £400/500 personal licence upowaznia mnie do handlu alkoholem moge byc supervisor lub prowadzic sklep z alkoholem. Plany sie zminily jak dowiedzialem sie jakie warunki musze spelniac zeby handlowac alkoholem. Kurs sie robi jednorazowo nie ma daty waznosci wiec nic straconego. No nic mysle dozbieram sobie te pieniadze do marca/kwietnia na spokojnie i zaczniemy w tedy z alkoholem. potrzebne bylo mi jeszcze okolo £1000 do brakujacej kwoty. Chodzilo o kamery pomoc prawnicza, wynajcie lokalu komercyjnego etc. W miedzy czasie szukalem jakiegos systemu co bedzie obslugiwal moj sklep internetowy i bedzie mial wszystkie funkcje ktore potrzebuje. Tablet z drukarka strona www ktora przetwaza zamowiania i powiadamia o zamowiniach smsem, apka dla kierowcow itd...

#luty Dalej szukam softu #justeat system odpada chca certyfikat z sanepidu gdzies na jakiejs stronie wyczytalem na stronie gov ze w uk nie potrzebny jak sie handluje pakowanymi produktami a ze plan byl aby zaczac w domu dla obnizenia kosztow to ich sytem odpadl. No nic jest jeszcze #ubereats szybka rejestracja chca certyfikatu promises licence pozwalajaca na trzymanie alkoholu w budynku pach odpada. Zostaje #deliveroo ktore dziala w moim miescie, po rejestracji nie odezwali sie do dnia dzisiejszego.

Pocztek #marzec znalazlem prywany system nie robili wiekszych problemow ale ze mialem zaplanowany urlop pod koniec marca odpuscilem sobie tymczasowo zeby nie brac zbyt duzo na glowe przed urlopem. 18 Marca dowiaduje sie ze kraj gdzie mam leciec pozamykal wszystkie knajpy hotele restauracje. Mial to byc imprezowy urlop wiec plany odwolane. Kilka dni po tym jakos #uk sie zamyka. Restauracje wszystkie mcdonaldy kfc burger kingi wszystko co dawalo mi dochod. Wiecej kierowcow jak zamowien. NIektorzy kierowcy dostawali jakies tam zamowienia ale przez 10/12h pracy nie bylo to wiecej jak £20 czyli bieda jak #!$%@? ;) Do konca marca przegladam neta z ofertami pracy ale jakos zadna mnie nie zacheca. Powrot na magazy lub fabryke to nie moje bajki.

#kwiecien dochodza mnie sluchy ze w wiekszych miastach restauracje sie otwieraja tam gdzie spelniaja jakies warunki sanitarne mc donaldy dalej zamkniete ale pizza hut sie powili zaczyna otwierac. Wypad do #nottingham udalo sie zarobic w kilka godzin £40 - waha szalu nie bylo dalej bieda w #!$%@? ale zaczyna pojawiac sie nadzieja ze jeszcze cos sie ruszy. Jeszcze pojechalem tam kilka razy zeby tylko potwierdzic ze dalej bieda. Brytyjczycy wprowadzaja pomoc ale trzeba siedziec w domu i nic nie robic takie sa warunku nie moze sie pojawiac zadna aktywnosc na koncie. Oferuja 80% dochodu jesli siedze w domu. Kozystam z tego. W miedzy czasie szukam w necie tanich hoteli troche informacji jak ruszyc ten sklep do konca maja przesiedzialem w domu.

#maj nic nie robilem bralem pieniadze szukalem dotacji. Znalazlem jedna darmowa + pozyczka z bardzo niskim oprocentowaniem.

#czerwiec kase jeszcze mialem na przetrwanie ale tak max 2 miesiace na spokojnie no i 4 miesiace tak juz z wiekszym cisnieniem. Decyzja zapadla nie moge zarobic otwieram sklep z dostawami jesli uda mi sie dostac dotacje i pozyczke najwyzej oglosze bankruta bo to LTD prywatna spolka jedno osobowa ze 100% sharehold. Szybko wypelniam papiery moze z 30 minut. Ok wszystko poszlo. W czerwcu przychodzi mandat za przejchanie jakiejs tam lini autobusowej na murzynowie w #nottingham. Zrezygnowalem rowniez z tych 80% dotacji na wyplate i postanowilem pojezdzic troche po Anglii zeby sprawdzic jak w innych miastach z dostawami. Odwiedzialem Jeszcze raz #nottingham pozniej #leicester #coventry #northampton #milton #luton #londyn W tym miesiacu wpada mi na konto dotacja i pozyczka na ktora nie liczylem w ogole.

#lipiec odpalam aplikacje ze sklepem sypialnie przerabiam na magazyn reklamuje tu i tam utarg w granicach £1600 w pierwszych 30 dniach jest motywacja do dzialania w otwieraja sie mcdonalndy wszytskie pizze dodatkowo wspieram sie uberem i just eat.

#sierpien to samo zaczyna powoli brakowac miejsca w sypialni

#pazdziernik wynajmuje magazyn przenosze balagan do magazynu aplikacje podpiete pod domowy internet duzo roboty z przenoszeniam trzeba podpisan nowe umowy z dostawcami internetu pradu wody i inne gowna. Paragony drukowalem z przenosnej drukarki czasami wystepowaly bledy z powiadomieniami syn dzwonil mi jak jakies zamowienie wpadalo tak zeby miec pewnosc ze dostarcze na czas.

#listopad calkowicie przenioslem sie do magazynu powoli kompletowalem dokumentacje zeby w koncu mozna bylo sprzedawac alko na dostawy.

#grudzien papiery poszly do odpowiednich instytucji prawnik sie nimi zajmuje. Dostaje powidamienie od lokalnego #sanemipd ze nie jestem zarestrowany bo jednak trzeba ;) Pytam sie emailem czy musze zamknac firme? Nie nie wysle Tobie link zglos sie tam donich i wyslij mi swoje dane z numerem rejsstracji on pchnie zeby szybciej bylo. Mysle sobie oho zaczyna sie beda mnie teraz meczyc. Nic z tych zeczy rejstracja w sanepidzie mniej niz minuta adres nazwa firmy numer firmy numer telefonu 4 kliki co sprzedaje adres email. Dzowonie do goscia ze zrobione. On ze dziekuje i ze just jestem legalnie operujaca firma handlujaca spozywka ;) Bedzie mnie musial jeszcze odwiedzic ale raczej nie w tym roku bo nie chce mi przeszkadzac w prowadzeniu dzialanosci bo teraz pewnie busyyyyyyy jestem. Mowie ze nie spoko niech zadzwoni 15 minut przed przyjsciem to podjade na mgazyn i mu pokaze to chce zobaczyc. No i tak sie wstalo wlasnie wczoraj otrzymalem pozytywny rating maksymalny 5. Prosba zeby dolozyc tylko jeden zlew i pomalowac drewniane elemnty lakierem bo latwiej dbac o czystosc. Musze jeszcze tylko zmienic planning permition bo lokal jest zaliczony do b cos a musi byc B8 jako magazyn. No i ze nie potrzebnie bralem prawnika zeby ogarol mi papiery o handel alkoholem bo oni sa od tego zeby mi pomoc. I ze jak bede mial jakies problemy z wypelnianianiem jakis papierow to zebym dzwonil do niego on mi pomoze.

#styczen2021
zaczynam handlowac alkoholem ;)

#wypocinynawykopie
#end
  • 13
@pol-scot: jeszcze nie wedlug prawa w uk od zgloszenia checi handlu alkoholem musze odczekac 28dni. Ten termin mija 7 stycznia. Do tego czasu musze czekac poniewaz ktos moze zglosic ze ten pomysl mu sie np nie podoba. Wtedy jesli nieda sie wyjasnic tej osobie obaw sprawa musi trafic do sadu.