Wpis z mikrobloga

W Polsce uczelnie powinny przywrócić egzaminy, to co co roku wyprawia się z maturami to kpina, każdy rocznik to inna skala trudności, ktoś kto np. odłożył sobie pójście na studnia w tym roku, a będzie chciał w przyszłym ma sporo pod górkę, bo teraz progi wzrosną.
#matura #studia
  • 20
@kk87ko0: kolega @Arado-Akbar: ma rację. To wszystko to na razie propozycje. Tak, wiem, ustawy przechodzą w 1 dzień, ale serio - tych zmian nie wprowadzili i to chyba tylko tak mówili w telewizji dla gawiedzi mówią. Poza tym po feriach zimowych do szkoły mają wrócić klasy i-iii, viii i maturzyści ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to już tylko propozycja, nawet nie zapowiedź

EDIT: Ja mówią o
@3C273: do wczoraj na pewno nic nie weszło oficjalnie, to były tylko popozycje, ale dziękuję za linki. W biologii jakoś nie widzę zmian. A zmiana z "podstawa programowa" na "wymagania/standardy egzaminacyjne" to huczna zmiana nazwy i cofnięcie matury do roku 2014. Nie bronię PiSu, przeciwnie. Ale no pokaż mi, co zmieniło się z biologii i chemii. Chętnie zobaczę (i mówię to dosłownie, bo oszukałem się jak głupi i nic nie znalazłem)
@kk87ko0: no, matury podstawowej. Usunięcie ustnych. To jest konieczością do wprowadzenia egzaminów wstępnych
Właśnie nie jest.
Od razu powiem, zmiany mi się nie podobają, bo w ogóle nie powinno ich być. Ale nie wpływają one na "przywróćmy egzaminy wstępne"