Wpis z mikrobloga

#komputery #problem
Epic Games zaczął się czepiać, że mam stare sterowniki do karty graficznej. No dobra, wchodzę na stronę Nvidii, ściągam taki jaki trzeba instaluje i wywala błąd. Kofiguracja proc i5 3470, 8GB ramu, karta MSI Armor GTX 1050, zasilacz oryginalny HP ( ͡~ ͜ʖ ͡°) wiem, żaden kombajn, ale GTA 5 chodziło bez zająknięcia. Próbowałem zainstalować przez menadżer urządzeń, próbowałem całkowicie usunąć sterownik próbowałem przez Nvidia expierience, próbowałem jakiś starszy sterownik, jedyne co znalazłam to
https://support.nvidia.eu/hc/pl/articles/211969709-Niepowodzenie-instalacji-sterownik%C3%B3w-
ale nie potrafię wykonać zaleceń tam zapisanych
Czill23 - #komputery #problem
Epic Games zaczął się czepiać, że mam stare sterowniki...

źródło: comment_16081182525fGojPWQ4c1yqq55AqH711.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@strusmig: Uwaga, będzie długo.

Runda 1. Wykonanie poleceń
System nie wykazał żadnych problemów po użyciu komendy sfc/scannow, więc pobieram sterownik 456.71, i restart w trybie awaryjnym, DDU usuwa stary sterownik, restart systemu (ale ten normalny). Wynik? Z poziomu normalnego windowsa ani 456.71 ani 460.89 nie chcą się zainstalować

Runda 2. Drążymy co dalej
Znów wlatuje tryb awaryjny, DDU, lecz tym razem postanawiam zainstalować z trybu awaryjnego polecany sterownik. Udało się! Restart
  • Odpowiedz
@Czill23: masz skrót Epic Games Store na pulpicie? Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i weź "Właściwości".

W polu "Element docelowy" masz pewnie coś w stylu:

"C:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win32\EpicGamesLauncher.exe"


dodaj na samym końcu -opengl tak żeby mieć:

"C:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win32\EpicGamesLauncher.exe" -opengl


Daj znać czy pomogło.
  • Odpowiedz
@strusmig: dokładnie tak, nie wiem jaki to ma związek z tym, że w międzyczasie udało się zainstalować sterowniki 460.89, ale widać tego DirectXa brakowało
  • Odpowiedz
@Czill23: no widocznie tak. Gdybyś jednak napotkał jakieś problemy graficzne na sterownikach 460.89 (np. zamrażanie obrazu, migotanie obrazu w przeglądarce internetowej, "wysypywanie się" gier) to wtedy warto zmienić na 456.71
  • Odpowiedz