Wpis z mikrobloga

#komputery #problem
Epic Games zaczął się czepiać, że mam stare sterowniki do karty graficznej. No dobra, wchodzę na stronę Nvidii, ściągam taki jaki trzeba instaluje i wywala błąd. Kofiguracja proc i5 3470, 8GB ramu, karta MSI Armor GTX 1050, zasilacz oryginalny HP ( ͡~ ͜ʖ ͡°) wiem, żaden kombajn, ale GTA 5 chodziło bez zająknięcia. Próbowałem zainstalować przez menadżer urządzeń, próbowałem całkowicie usunąć sterownik próbowałem przez Nvidia expierience, próbowałem jakiś starszy sterownik, jedyne co znalazłam to
https://support.nvidia.eu/hc/pl/articles/211969709-Niepowodzenie-instalacji-sterownik%C3%B3w-
ale nie potrafię wykonać zaleceń tam zapisanych
Czill23 - #komputery #problem
Epic Games zaczął się czepiać, że mam stare sterowniki...

źródło: comment_16081182525fGojPWQ4c1yqq55AqH711.jpg

Pobierz
  • 27
@Czill23: podaj identyfikator urządzenia z menadżera urządzeń. Klikasz dwa razy na kartę graficzną, przechodzisz do zakładki "Szczegóły", rozwijasz listę i wybierasz "Identyfikatory sprzętu". Klikasz na jeden z nich, Ctrl+A, Ctrl+C i wklejasz nam tutaj Ctrl+V.
@Czill23 po pierwsze miras to #!$%@? tego windowsa 7 i zmień na 10. O wiele lepszy system i problem powinien odejść. Spróbuj też zainstalować bez NVIDIA experience może pomoze
@Gymski: próbowałem normalnie z pliku, próbowałem przez menadżer, próbowałem uaktualnić przez menadżer i przez experience też. Nie planuje przesiadki na w10, wgrywać znowu wszystko od nowa... to nie dla mnie win 7 jest wspierany i powinien działać
@Czill23 no właśnie nie jest od roku wspierany i takie kwiatki się przez to dzieją. Wgranie wszystkiego od nowa nie jest trudne i zajmie ci co najwyżej jeden dzień a zaoszczędzi tygodnie bólu głowy w przypadku dalszych aktualizacji.
@strusmig: nie, mam przymusową przerwę, a tyle tytułów na epicu za free ;( Po świętach będe ogarniał formata + przesiadka na w10, poczekam tez na nowsze sterowniki, może się w ogóle zainstalują. Z tym identyfikatorem jest jakiś trop?
@Czill23: dobra, jeśli masz czas i chęci to spróbuj zrobić to co napiszę poniżej:

1. Na początek warto sprawdzić integralność plików systemowych - w tym celu kliknij Start, klepnij do pola wyszukiwania cmd i kliknij prawym przyciskiem myszy, a potem wybierz "Uruchom jako administrator". W oknie wiersza poleceń klepnij polecenie:

sfc /scannow
Jeśli wynik skanowania będzie pomyślny (SFC nie znalazł naruszeń integralności) to wszystko spoko, a jeśli jednak znalazł to wtedy
@strusmig: Monitor oczywiście podpięty do karty graficznej, port DVI. Komputer na tej konfiguracji działał na medal, tak jak pisałem GTA V nie stanowiło problemu, dopiero ostatnio wyskoczyło okienko "Unsupported Graphics Cards", jednak gry na steamie działają. Testowałem tylko Heroes and Generals i Prison Architect. Dirt Rally też działało z tego co pamiętam (nie grałem ostatnio, a przynajmniej nie grałem po ingerencji w sterowniki). Jak wrócę do domu zdam relację jak poszło.
@Czill23: spoko. Jeszcze taka sugestia - zanim użyjesz DDU (Display Driver Uninstaller) to warto też odinstalować samemu sterowniki z poziomu "Dodaj lub usuń programy". Znajdujesz tam takie pozycje jak np. "NVIDIA Oprogramowanie systemu PhysX", "NVIDIA Sterownik graficzny", ewentualnie inne z "NVIDIA" w nazwie i odinstalowujesz je. Potem dopiero DDU i instalacja nowych sterowników.