Wpis z mikrobloga

lol

też jestem botem?

Dla mnie gra jest mega. Byłem pierwszy do narzekania, ale teraz nie mogę się oderwać. Boję się włączyć, żeby znowu nie wsiąknąć, a nie mam bardzo czasu na granie.

Możecie zobaczyć moje wpisy na tagu, że z początku narzekałem. Ale gra się rozkręca i część czesto pojawiających się kwestii przestaje być problemem (np. model jazdy gdy dostaniesz dostęp do lepszych aut, miasto staje się dużo żywsze w drugim akcie). Największym mankamentem dla mnie jest niska responsywność miasta - tzn. AI aut nie istnieje, NPC powinni lepiej reagować na otoczenie. System policyjny jest do dupy, doskwiera też brak kamery z 3. osoby. Powinna być też możliwość modyfikacji wyglądu (fryzjer, tatuaże).

Poza tym gra jest świetna - fabuła, system walki, mnogość i jakość questów, design miasta, sam klimat Night City. W tych elementach gra jest wyjątkowa, powiedziałbym nowatorska.
#cyberpunk2077
źródło: comment_1608031287nkvhiZReOqlYfOmMKsVw0j.jpg
  • 12
@marcelus: no właśnie dla mnie im lepsze auto tym bardziej cały lata na boki jakby jezdnia to było lodowisko i nie było żadnych sił które zwiększają docisk przy zwiększeniu prędkości. Jakimś starym struclem jak jadę nawet 110 to jest spoko, ale przy 160-170 w sportowych wozach jak po lodzie lecę.
@marcelus: przy niskich prędkościach tak, ale przy wysokich takie sportowe auto trzyma się dużo lepiej drogi niż kwadratowy ulep bo ma lepszą areodynamikę, taki bolid f1 z samego docisku powyżej pewnej prędkości mógby jechać do góry nogami przyklejony do sufitu gdyby tylko budowa silnika pozwalała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@prace_fachowe: Nie rozumiesz określenia "mega"? Przecież OP wyróżnia te elementy, a nie mówi, że gra składa się wyłącznie z nich.

Szczerze, gram sporo, a dawno nie bawiłem się przy jakimkolwiek tytule tak dobrze. Są elementy rozgrywki, których nie lubię, w szczególności przeciwnicy jako gąbki na pociski, ale nawet z nimi sam gameplay uważam za dobry, a jak dodasz do tego wciągającą fabułę, przemyślane zadania poboczne, dobrze nakreślone postacie i klimat miasta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcelus: Wysoki poziom to Twoja subiektywna opinia, poza tym nic w tej grze nie ma, stąd początkowe pytanie na które nie potrafisz odpowiedzieć.

@prace_fachowe: No jasne że to jego subiektywna opinia. Tak się właśnie ocenia gry. Co w takim razie Twoim zdaniem czyni grę dobrą i czego brakuje w cyberpunku?
@Krogan:

Co w takim razie Twoim zdaniem czyni grę dobrą i czego brakuje w cyberpunku?


Wywiązanie się z obiecanych funkcjonalności i wypuszczenie w obiecanym terminie grywalnej gry?
Brakuje dużo rzeczy, jest specjalny post na reddicie gdzie jest ich masa wymieniona. Ogólnie to widać że ta gra jest strasznie okrojona, np. z widoku 3 osoby, bo nie uwierzę że po to projektowali te ubrania itd, żeby zobaczyć je tylko w oknie ekwipunku.
źródło: comment_16080374135OI6txpGfYehnSuNVwhUSa.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prace_fachowe: Gra jest grywalna. Brakuje jej obiecanych funkcjonalności, jednak nie ma to wpływu na jej poziom, a jedynie na Twoje odczucia wynikające z porównania oczekiwań z finalnym produktem.
Gra nie staje się dobra dlatego, że ktoś wrzuci możliwość podróżowania po mieście taksówką albo upiększania mieszkania. Owszem, byłyby to przyjemne dodatki, jednak przede wszystkim właśnie porządne wykonanie wspomnianych przez Ciebie podstaw wpływa na jakość produktu, a te są naprawdę dobre.
W gruncie