Wpis z mikrobloga

Mirki
Mam router TP link.
W pierwszej cześci zakładki mam komputery które mogą wszystko bez wzgledu na godziny.
Tutaj komputer z kartą sieciową zaczynającą się na 18 ma pełen dostęp.
I tak jest.

W drugiej cześci mam dwa komputery
B8 jest wyłączony zupełnie i nic nie może zrobić
5C jest włączony i od 8 do 14 może odwiedzać TYLKO strony które zdefiniowałem w innej zakładce.

I nie wiem co robie źle ale nie działa nic.
Chce żeby 5C wszedł na wykop i nie jest w stanie.
Tzn albo mam zablokowany cały ruch albo wszystko działa.
Próbowałem restart roterów/ komputerów.
Bawić się innymi ustawieniami zero reakcji.
Co robie źle?

#siecikomputerowe #router
Pobierz Slwk_1 - Mirki 
Mam router TP link.
W pierwszej cześci zakładki mam komputery które...
źródło: comment_16080185514z1YXpB06SKRZyu6FBsfhJ.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emitar: dzieciom
Reszty nie wiem.
Tzn w innej zakładce Wpisuje gry.pl i jest blokowana tą stroną tylko wtedy wchodzą na póki.pl.
Wiec chciałem im tylko stronę Microsoftu i wykopu udostępnić.
Efekt jest taki że ani wykop ani nic innego nie działa.
@Sl_w_k_1: Jeżeli ten model obsługuje filtrowanie zapytań dns-owych, to masz coś namieszane w ustawieniach kontroli dostępu. Skoro chcesz dodać dostęp tylko do dwóch witryn, to upewnij się, że ten cały filtr działa na zasadzie białej listy, a nie czarnej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blood: też tak myślałem
Ale jeśli chce żeby mój komputer łączył się od 8 do 14 tylko z wykop.pl

I o 9:00 mój komputer nie łączy się ani w z wykop.pl ani z Onet.pl to jaka lista tu działa?
@Sl_w_k_1: No to zgodnie z logiką blokujesz w tym momencie wszystko, co wpiszesz sobie w ACL-ach. Zmień na Allow i spróbuj wtedy z dodanymi przez siebie stronami, które chcesz przepuszczać.
@Sl_w_k_1: Jeszcze co do czasu, to sobie ustaw poprawną godzinę/strefę czasową na routerze, a najlepiej jakiś serwer ntp skonfiguruj. Jak już sam zauważyłeś, zaczęło Cię blokować od 9 zamiast od 8 :D