Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie do ludzi po studiach leśnych. Gdzie obecnie pracujecie? Od razu po stażu dostaliście się do LP czy poszliście w stronę lasów miejskich, urzędów ds. ochrony środowiska itp czy może do tartaku? Czego warto się nauczyć poza materiałem na studiach? Macie jakieś rady i przemyślenia, które dalibyście sobie z przeszłości. Np "Mirek zapisz się na kurs pilarza, olej te studia." ( ͡° ͜ʖ ͡°) #lasypanstwowe #studbaza #pracbaza #lesnictwo
  • 39
  • Odpowiedz
@Jestem_totipotencjalna8: skończyłem, ale jakim kosztem. Obecnie kończę druga specjalizacje w Tucholi i uważam, że nie odbiega niczym od poznania. Ba, o wiele więcej tu zajęć praktycznych niż na UP.
Znam ludzi, którzy na 3 czy 4 roku na UP przenosili się do Tucholi i sobie chwalili...
  • Odpowiedz
@experboxingman: owszem, 10 lat temu tak było. Teraz to nikt na to nie patrzy. Ba, toruńska i gdańska a nawet część szczecineckiej RDLP chętnie biorą ludzi po Tucholi
  • Odpowiedz
@Jestem_totipotencjalna8 po studiach w Poznaniu staż po stażu praca przez dwa lata w tym samym Nadleśnictwie. Po tym czasie zmieniłem branżę na inną moja pasję - rowery ale je tez rzuciłem w cholerę i teraz mam swoją stolarnię :) Czy wrócił bym do lasów teraz? Nie za tą kasę i na pewno nie do pracy w terenie. Może mogłem zostać od początku w LP to teraz byłbym pewnie na fajnym stanowisku,
  • Odpowiedz
@MOSKITek: Wiesz może czy znajomi uderzali w okolice Poznania? Jak dostać się do RDLP, czy ludzie zaczynają od nadleśnictwa i awansują do regionalnej czy od razu tam uderzają?
Coś z GPSa i geomatyki łapię :D
Dobrze, że poszedłeś za głosem serca. Najważniejsze to czuć się dobrze w swojej pracy. Tak przy okazji to jakiś czas temu trafiłam na Twoja stronę. Ładne rzeczy robisz! Powodzenia w stolarce i nie trać palcy!
  • Odpowiedz
@Jestem_totipotencjalna8 generalnie wśród znajomych wszyscy co chcieli się dostać to pracują i raczej w swojej okolicy. Wokoło Poznania wiem, że będą/są wakaty bo kilka osób idzie na emeryturę. Osoby pracujące w regionalnej często odbywały tam część stażu - zdaje się, że można o to poprosić. RDLP jest małe i tam rotacja pracowników jest mniejsza niż w nadleśnictwach. Musisz próbować :) Z własnego doświadczenia wiem, że wcale nie trzeba mieć niewiadomo jakich
  • Odpowiedz