Wpis z mikrobloga

@hansschrodinger:
@wyindywidualizowanyentuzjasta:
@miki4ever:
Ale przecież islam to religia stworzona przez człowieka, typowy man made, fake, czemu w ogole rozkminac na jej temat?

To ze co raz wiecej Afrykanczyków czy Azjatów zaczyna byc muzulmanami nie wynika przeciez z tego ze sie do tej religii przekonuja tylko dlatego, ze maja szalony przyrost naturalny. Dziedzicza religie jak kulture i tyle.
  • Odpowiedz
Tak, a jaka to różnica czy dziedziczą, czy się przekonują? Przyrost to przyrost.


@miki4ever: Pytasz czemu jest co raz wiecej muzulmanów, no to odpowiadam ze nie dlatego, ze to jest zajebista religia, tylko dlatego ze wyznawcy pochodza z krajów 3 swiata gdzie ich system emerytalny polega na zrobieniu sobie gromadki dzieci.

Dziedziczenie jest nieswiadome i niezalezne od Ciebie, a konwersja jest w pelni swiadoma i zalezna od Ciebie.
Roznica przeciez
  • Odpowiedz
Dziedzicza religie jak kulture i tyle.


@Dentka7: A czy ktokolwiek tutaj twierdzi, że jest inaczej? To co napisałeś dotyczy wszystkich religii, nie tylko islamu. Więcej ludzi zostaje katolikami, muzułmanami czy buddystami poprzez urodzenie, konwersje z jednej religii do drugiej to ułamek ułamka wyznawców i nikt tu nie twierdzi że jest inaczej
  • Odpowiedz
A czy ktokolwiek tutaj twierdzi, że jest inaczej? To co napisałeś dotyczy wszystkich religii, nie tylko islamu.


@wyindywidualizowanyentuzjasta: Po prostu odnosze sie do faktu, ze bez sensu jest zastanawianie sie nad spojnoscia czy tez brutalnoscia hadisów, koranów, przypowiesci itp itd. To sa wszystko historie spisane przez człowieka, niektóre prawdziwe inne wymyslone pod tezę.

Zastanawianie sie nad tym to po prostu strata czasu. Ja sie dziwie ze w XXI wieku ktos
  • Odpowiedz
Zastanawianie sie nad tym to po prostu strata czasu. Ja sie dziwie ze w XXI wieku ktos potrzebuje takich historii majac do wyboru miliony innych materiałow napisanych przez naukowców.


"Moja racja jest najmojsza, cały świat powinienem żyć tak jak @Dentka7. ZNALAZŁ JEDEM SPOSÓB NA ROZWIĄZANIE WSZYSTKICH PROBLEMÓW NA ŚWIECIE. ZOBACZ MEMY" Każdy kto nie chce żyć tak jak @Dentka7 musi być upośledzony albo podchodzić z rozbitej rodziny, bo tylko
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Czemu obrażasz? Zanim zaczniesz obrazac, moze pomysl chwile, ze cos w tym jest.

Kazdy moze sobie zyc jak chce. Jeden sobie wierzy w allaha drugi w Latajacego Potwora Spaghetti, nie obchodzi mnie to. Jednoczesnie nie slyszalem o ludziach bez problemów, którzy szukaja ucieczki do religii. Zawsze jest "cos" i moze tacy ludzie potrzebuja pomocy. My mozemy takim ludziom pomoc.

Czuje obowiazek dyskusji z takimi ludzmi, chociazby po to zeby poznac ich tok myslenia (niestety malo kto jest w stanie sie wytlumaczyc logicznie, bo sa po prostu zbyt slepo zapatrzeni w religie). Majac do wyboru tysiace ksiazek opracowanych przez naukowców, ktos wybiera sredniowieczne historie, nie wydaje Ci sie to
  • Odpowiedz
Zanim zaczniesz obrazac, moze pomysl chwile, ze cos w tym jest.


@Dentka7: Nie lubię brać udziału w dyskusjach z serii ateizm vs wiara w Boga, bo takie dyskusje są po prostu jałowe. Ktoś jest szczęśliwy będąc ateistą, ktoś inny jest szczęśliwy wierząc w Boga. Ja nie mam zamiaru nikogo na siłę nawracać ani kłócić się, że moja życiowa droga i moje poglądy są lepsze od twoich.

Majac do wyboru tysiace ksiazek opracowanych przez naukowców, ktos wybiera sredniowieczne historie, nie wydaje Ci sie to dziwne?

Islam czy Chrześcijaństwo przetrwały na tym świecie dłużej niz jakakolwiek świecka ideologia. Pomyśl - całe średniowiecze, setki lat konfliktów, zmian geopolitycznych, przesuwania granic, nowych odkryć naukowych, dyktatorów, prezydentów, królów i naukowców którzy pojawiali się i znikali w zapomnieniu, a religie przetrwały do czasów współczesnych i nadal przyciągają miliony wiernych. Koran czy Biblia są źródłem wielu uniwersalnych mądrości i mogą być pouczające jeśli czyta się je w odpowiedni sposób a nie traktuje tylko jako średniowieczne bajki
  • Odpowiedz
Nie lubię brać udziału w dyskusjach z serii ateizm vs wiara w Boga, bo takie dyskusje są po prostu jałowe.


@wyindywidualizowanyentuzjasta: Tylko, ze ja nie prowadze takiej dyskusji. Jestem wierzącym człowiekiem, wierze w Boga.

Dyskusje jaka ja chce prowadzic to, czemu islam, który wiadomo ze jest fejkiem, ze nie jest prawdziwa, ze jest stworzona przez
  • Odpowiedz
Dyskusje jaka ja chce prowadzic to, czemu islam


@Dentka7: Bo jest religią pochodzącą od jedynego Boga, który poprzez swojego wysłannika Proroka Muhammada (pokój z nim) przekazał nam księgę, tak jak wcześniej przekazał księgi Jezusowi (pokój z nim) oraz Mojżeszowi (pokój z nim) aby prowadzić nas wszystkich drogą prostą do zbawiania.
  • Odpowiedz
Bo jest religią pochodzącą od jedynego Boga, który poprzez swojego wysłannika Proroka Muhammada (pokój z nim) przekazał nam księgę, tak jak wcześniej przekazał księgi Jezusowi (pokój z nim) oraz Mojżeszowi (pokój z nim) aby prowadzić nas wszystkich drogą prostą do zbawiania.


@wyindywidualizowanyentuzjasta: Ale przeciez islam to fejk, man made, stworzony w V wieku, mahomet to morderca, koran to fejk spisany przez ludzi. Czemu niby mialbym wierzyc bardziej w Islam niz
  • Odpowiedz
Jak napisałem wyżej - nikogo siłą nie zamierzam tu nawracać.


@wyindywidualizowanyentuzjasta: Tak jak sie spodziewalem, myslalem na poczatku tej dyskusji ze jestes otwarty na dyskusje i zwykla rozmowe krytyczna i zadawanie prostego pytania "jak?" a tu sie okazuje ze ty chyba jestes fanatykiem :) Wspolczuje i zycze otworzenia glowy.
  • Odpowiedz
@Dentka7: Jeśli bycie za wolnością religijną i pisanie że każdy ma prawo wierzyć w co chce - islam, chrześcijaństwo, latającego potwora spaghetti lub być ateistą i nie wierzyć wcale to fanatyzm to tak - jestem wolnościowym fanatykiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Jedno to bycie za wolnoscia religijna, a drugie to umiejetnosc krytycznego spojrzenia na to kim sie jest samemu i w co sie wierzy samemu. Mozesz byc wolnosciowym fanatykiem i fanatycznym, zaslepionym wyznawca jakiejs sekty jednoczesnie.

Mnie np. nie obchodzi w co wierzysz, ale fakt, ze nie moge podjac z Toba logicznej dyskusji mnie juz bardzo obchodzi.
  • Odpowiedz
fakt, ze nie moge podjac z Toba logicznej dyskusji mnie juz bardzo obchodzi.


@Dentka7: Z góry nazywasz moją religię fałszywą, nazywasz konwertytów (w tym mnie) "zakompleksionym, słabym człowiekiem pochodzącym z rozbitego domu" i oczekujesz logicznej, krytycznej dyskusji? Dobre sobie.
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Po pierwsze nie wiedziałem, ze jestes konwertykiem (to teraz mi wiele wyjasnia, pochodzisz z rozbitego domu?). Po drugie, tak, nazywam twoja religie falszywa i licze na to ze to obronisz, ale wiem ze tego nie zrobsiz bo nie masz argumentów, poza tym teraz dodatkowo wiem ze jestes zaslepiony.

Tak, twoja religia jest falszywa, tak jak z reszta wszystkie inne :)

Bog istnieje, ale nie ukrywa sie w zadnej religii.
  • Odpowiedz