Wpis z mikrobloga

@Dentka7: Ja w żadnym komentarzu cię nie obrażałem, nie insynuowałem ci bycia patusem z rozbitej rodziny ani nie nazywałem cię fanatykiem. Dlatego kończę tę dyskusję, bo z kimś kto mnie w każdym komentarzu obraża rozmawiać nie będę
  • Odpowiedz
Nie wywyższaj się mirek bo równie dobrze ateista może powiedzieć że ty też jesteś słaby i z patologicznego domu skoro potrzebujesz wiary w Boga.


@hansschrodinger: Nie miras, bo wiara to co innego niż religia.
Moja wiara to marzenia. Moge wierzyc w to ze bede zył 100 lat, moge wierzyc w to, że mój syn jako piłkarz zagra kiedyś w Legii Warszawa, moge wierzyc w to, ze Bóg istnieje, albo to ze w tym roku przeczytam 10 ksiazek.

Nie ma w tym żadnej ucieczki. Nie mam problemu z rozmawianiem o tym wszystkim w logiczny sposob i mój świat nie runie jeśli te marzenia sie nie ziszczą, rowniez moje podejscie do zycia sie
  • Odpowiedz
@Dentka7: Były obowiązki (shitposting) teraz czas na przyjemności ;)

Ja sam nic nie praktykuje i nie uciekam sie do Boga w zaleznosci od tego co mi pasuje. Nie potrzebuje jego istnienia, zeby sobie fajnie zyc, ale jeszcze fajniej byłoby gdyby istniał. Nie mam tez zamiaru uciekac sie do ksiag i innych teologicznych bajek. Mamy technologie, mamy nauke i to ona jest podstawa wysnuwanych wniosków.


Ateista powiedziałby że wierzysz w bajke o Bogu, czas wydorośleć itp.
Jaki/czym jest Bóg
  • Odpowiedz
Ateista powiedziałby że wierzysz w bajke o Bogu, czas wydorośleć itp.


@hansschrodinger: Którą bajkę? Przeciez ja sie zgadzam z ateista, nie wierze w zadne bajki. Mam marzenia, jak sie nie ziszcza to trudno, nie muszą.

Jaki/czym jest Bóg według
  • Odpowiedz
@Dentka7:

Wierzysz w bajkę (możesz nazwać to marzenie, cokolwiek) , zakładasz że Bóg może istnieć mimo braku ściśle naukowych dowodów.

Nie wiem. Odpowiedz na to pytanie jest poza zakresem moich zainteresowan
  • Odpowiedz
Wierzysz w bajkę (możesz nazwać to marzenie, cokolwiek) , zakładasz że Bóg może istnieć mimo braku ściśle naukowych dowodów.


@hansschrodinger: Ale przeciez ja tego nie napisałem. Ja nic nie zakladam. Ja napisałem, ze fajnie by było jakby istniał, jak nie istnieje to tez ok.

Tak jak napisałes, nie ma dowodów na istnienie Boga. Zgadzam sie z
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: no i gdzie odpowiedź? Nie ma. Uciekłeś tak jak przewidywałem. A to dlatego że teologia islamska jest dziurawa tak jak napisałem i boisz się spojrzeć na te dziury.
Odwagi miras, spójrz prawdzie w oczy. Nie jesteś pierwszy który myślał że Islam jest prawdziwy. Wielu błądziło i jeszcze wielu zbłądzi. Ważne jest aby umieć przyznać się do błedu, podnieść się i iść dalej w dobrym kierunku.
  • Odpowiedz