Wpis z mikrobloga

@hansschrodinger: Ja widze zarowno w statystykach jak i w zyciu na codzien calkiem co innego. Jeszcze inna sprawa, ze za apostazje to sie w islamie daje kare smierci:)

Np. zaskoczylo mnie jak mocno w Azji i Afryce islam sie rozpowszechnil, jeszcze 10 lat temu w tych samych miejscach nie widzialem zadnych wyznawcow, tak teraz powstaja coraz to nowe meczety i zmienia sie codzienny widok ulicy.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: Ja bym nawet powiedzial, ze Islam jest bardziej wersja light chrzescijanstwa, jakby sie wczytac.

Natomiast ogolnie poglady sa podobne, tak samo kwestie takie jak post, czy brak jedzenia miesa. Jedynie alkohol to najwieksza roznica:)
  • Odpowiedz
@miki4ever:

Ja widze zarowno w statystykach jak i w zyciu na codzien calkiem co innego. Jeszcze inna sprawa, ze za apostazje to sie w islamie daje kare smierci:)


W sumie to sobie sam odpowiedziałeś xD. Kto przyzna się że jest apostatą w kraju muzułmańskim. Ostatnie Twoje zdanie dobrze podsumowuje dlaczego przejście na Islam to głupota. Nic więcej nie trzeba dodawać.

Np. zaskoczylo mnie jak mocno w Azji i Afryce islam sie
  • Odpowiedz
Jeśli chcesz mogę poszukać ci statystyk które udowadniają że islam się zwija, łatwo to znaleźć.


@hansschrodinger: dajesz, bo ja widze tylko wzrost.

Przecież przed chwilą pisałeś że apostazja jest karana śmiercią, to to ta wersja light chrześcijaństwa?


@hansschrodinger: Jako sama religia to tak. Biblia jest IMO duzo bardziej brutalna od Koranu, poza tym patrzac z perspektywy czasu, katolicy tez kiedys na pal nabijali za brak wiary.

Np. w islamie nie
  • Odpowiedz
@pemfon: @miki4ever:
Poznałem w swoim życiu bardzo dużo Polaków, którzy przeszli na islam. Powodów jest wiele - jedni przechodzą ze względu na ślub, inni bo zainteresowali się arabską kulturą i filozofią, jeszcze inni wyjeżdżali na zachód Europy i tam zetknęli się z Islamem poprzez imigrantów, a jeszcze inni przechodzą na Islam, bo są zawiedzeni Kościołem i szukają nowej drogi w życiu. Znam człowieka, który był jedną nogą w seminarium duchowym
  • Odpowiedz
@DonTadeo: Tak, jeszcze w naszych czasach doszedł internet czyli źródło wiedzy dostępne dla każdego na świecie. Dzięki temu ludzie mogą krytycznie spojrzeć na to w co wierzą. Większość muzułmanów zna islam powierzchownie, wiedzą tylko to co imam powie. Niektórzy exmuzułmanie pisali że nawet nie wiedzieli o tym że można opuścić islam, że jest ktoś taki jak exmuzułmanin. Internet zmienił układ sił. W internecie możesz krytykować religię i ci nikt głowy nie
hansschrodinger - @DonTadeo: Tak, jeszcze w naszych czasach doszedł internet czyli źr...

źródło: comment_1607942802J7H6Hxge9ExZQAzoZZsy34.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pemfon: echh nie idź tą drogą młody padawanie. Islam nie ma nic dobrego do zaoferowania. Poza ładną kulturową otoczką kryje się brudna prawda i nielogiczna teologia.

@miki4ever:

@hansschrodinger: to zupełnie jak w każdej ale to każdej religii
  • Odpowiedz