Wpis z mikrobloga

Pewnie nazwiecie mnie złym człowiekiem i boomerem (a nie mam nawet 30 lat xD), ale napiszę Wam coś od serca. Bardzo cieszę się, że Cyberpunk okazał się taką kompromitacją. A ten kto go kupił powinien się wstydzić.

Za moich czasów gry komputerowe były inne. Głównie grało się w singlu, dodatki to naprawdę były dodatki, a nie wycięty na prędce kawałek zawartości postawowej, nie było DLC, nie było lootboxów, DRM które nie pozwala pograć bez dostępu do sieci i całej reszty syfu, które teraz uważacie na normalne. Gry kupowałem zazwyczaj w Platynowej Kolekcji czy innej Kolekcji Klasyki, studiując uprzednio recenzje w CDA czy innym Quicku. Na tytuły AAA po premierze nie było mnie stać, ale za to każda gra którą kupiłem była warta wydanych pieniędzy.

Od kilku lat nie gram w gry w ogóle. Przez Was. Pozwalacie producentom na takie zagrywki, jakie kiedyś w głowie się nie mieściły. Ja nie pozwalam, bo pamiętam jak było kiedyś. Ale jak wklejałem gdzieś mema "remember: no preorders" to mi pisali "ale to CD PROJECT RED, a nie jakiś Ubisoft!!!". A teraz co drugi komentarz - jak to gracze zostali oszukani przez marketing. No niestety, przeciętny gracz jest dziś półidiotą i dopóki się to nie zmieni, to studia będą Was adekwatnie traktować i na Was zarabiać. To do następnej obiecującej zapowiedzi. :)
#cyberpunk2077 #grykomputerowe
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jan_K: myślę że opowi chodziło o to że to co było standardem w latach 00 jest niespotykane w 2020. CDP byl przedostatnim studiem który był w stanie stworzyć hit AAA bez mikropłatności, online z lootboxami, dlc że zbrojami dla konia, i jeszcze do takiej gry wydać dwa wypełnione treścią dodatki.

Obecnie duzi nie podejmują ryzyka, strzelają sequelami jak z ckma, skupują ambitne studia żeby nie urosła konkurencja. Kasa jest zdzierania
  • Odpowiedz