Wpis z mikrobloga

#gielda #gpw #biomaxima

Jak sytuacja na Biomaximie? Zastanawiam się czy wejść i powtórzy się dwukrotny scenariusz wzrostów z ostatnich paru miesięcy.

Można było wtedy dobrze zarobić.

Na plus:
- spółka się rozbudowuje i co ważne covid to tylko mała część jej zysków,
- w grudniu ma być też omawiana kwestia wejścia spółki na główny rynek GPW,
- nowe testy covidowe, pozwalające wykryć wirusa w 30 minut (nie 24 godziny),
- duży potencjał rynku w Rumuni (na którym jest spółka córka),
- kurs jest stosunkowo niski jak na ostatnie miesiące (ciężko powiedzieć, by miało zejść poniżej 20 zł)

Na minus:
- wskaźniki wskazują na dalsze spadki, choć akurat ja rzadko polegam na analizie technicznej, a raczej na fundamentalnej, a ta pokazuje, że spółka nie jest covidową wydmuszką,
- Polska ciągle masowo nie testuje co nie pozwala zarobić na samym covidzie jakiś spektakularnych pieniędzy,
- w związku z pandemią spadła diagnostyka laboratoryjna co niestety również może odbić się minusowo na wyniku firmy (choć jako nieliczna z tego sektora w raporcie listopadowych wykazywała zyski w większości swoich obszarów większe niż przed epidemią)

Co sądzicie? Warto w horyzoncie czasowym paru miesięcy dokupić? A może czegoś nie uwzględniłem w analizie?
  • 7
@Serek2: jeżeli chodzi o BMX akurat oni od początku w PL nie są zbytnio brani na poważnie, w sensie czy to brak znajomości w rządzie czy po prostu za wysokie ceny, tego nie wiem, ale mało sprzedali vs zagranicą. Ogólnie posiadam, ale właśnie ze względu na fundamenty z wizja na dłużej.
@Serek2: w horyzoncie kilku miesiecy uwazam ze tak. Sytuacja testowania w Polsce nie ma wplywu jak na ta chwile, bo w kraju sprzedali tylko raz za 3 miliony testow a od tamtej pory cisza :/, no i beda wchodzic na gpw wiec pewnie przed samym wejsciem bedzie pompowana.
@Serek2: trudno ocenic gdzie jest dno, spore ryzyko ale tez sam obserwuje. miałem nadzieje, ze odbije wlasnie juz w piątek a tu kiszka, leci dalej. Były jakies piki na 30zł w czwartek i piątek, ale... leci. kurs od pandemi poleciał do gory, moze nie wroci do tych z lutego, ale jak zatrzyma sie w okolicach 20-25 to i tak ma jeszcze gdzie spadac od obecnych 27. Zwroc uwag, ze nie pomogły
@Serek2:

Jak sytuacja na Biomaximie? Zastanawiam się czy wejść i powtórzy się dwukrotny scenariusz wzrostów z ostatnich paru miesięcy.

Można było wtedy dobrze zarobić.


Na plus:

- spółka się rozbudowuje i co ważne covid to tylko mała część jej zysków,

Zysków pewnie spora, obrotów mniej niż połowa, ale faktycznie się rozpędzają

- w grudniu ma być też omawiana kwestia wejścia spółki na główny rynek GPW,

Czekamy Walnego 22.12

- nowe testy
@chuck92:

O, teraz dopiero ogarnąłem, że TAM też zapostowałeś (_ )


Badam rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki za wartościową odpowiedź, o tych MIK-ach muszę poczytać, bo niestety muszę przyznać, że nie znalazłem wcześniej tej informacji w raporcie.

Co to testów to faktycznie mówię o antygenach 30-minutowych i niestety widzę, że zalecenia są takie, żeby i tak zrobić przy nich też długi