Wpis z mikrobloga

Witam, zastanawiam się nad zakupem PC, ale ogólnie odnośnie technologii jestem zielony.

W związku z powyższym mam pytanie do wykopków ogarniających temat:
1. Konsola, czy PC ?
2. Jak PC to warto skorzystać ogarnąć jakąś firmę, która składa podzespoły, czy kupić już coś przygotowanego np. na xkom czy komputronik ?
#gry #komputery #konsole #graczenacodzien
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cacum3: Zamierzam przeznaczyć 5.000,00 zł i ma mi to służyć do rozrywki - gry, filmy. Do tej pory zawsze brałem z Windowsem. Czasem grywam na konsoli (pożyczonej), ale szczerze wolę PC, bo od 20 lat gram na myszce i klawiaturze :D
  • Odpowiedz
@DevilsAdvocat89: Wypróbuj Linuxa (równolegle). Jest lepszy od W10 (nie wszystkie gry działają, ale reszta nie ma problemu. Idź w AMD. Dyski ssd proponuje coś od MSI na B550 z dwoma gniazdami nvme. Karta też od AMD, 32 gb ramu. Porządny zasilacz (może Seasonic)
  • Odpowiedz
@DevilsAdvocat89: @cacum3: win10 jest dzis wymagany przez wiekszosc gier, nie ma sensu brac kompa do rozrywki bez tego, do pracy w sumie tez bo wszystkie standardowe programy sa pod win. Klucz win10 to moze 20-30 zl na alledrogo.

Same zestawy PC najlepiej obadac z jakiegos aktualnego rankingu z portalu lub forum dotyczacego pc, polecam PClab i dzial zestawy komputerowe tam.
  • Odpowiedz
do pracy w sumie tez bo wszystkie standardowe programy


@Aster1981: jakie? LibreOffice? Gimp? Jak nie musi pracować na czymś pod w10 to po co mu system, który z roku na rok robi się coraz bardziej wkurzający? Oczywiście, każdy musi sam ocenić, czy szybciej działający komp kosztem ok 30% niedziałających gier jest dla niego
  • Odpowiedz
@cacum3: ms office, cala reszta tez w wiekszosci robiona pod win(7 i obecnie 10) pod to najpopularniejszy system.

Komp za 5k do gier, na ssd bedzie dzialal zajebiscie szybko i sprawnie. Nikt tu nie zauwazy roznicy.

Wybacz ale proponowanie linuxa komus kto nie jest w ogole obeznany z PC jest bardzo nie w porzadku.
  • Odpowiedz
Nikt tu nie zauwazy roznicy.


@Aster1981: No nie. Ja niedługo zaczynam zabawę ze zmodyfikowanym jądrem ext73. Każdy z moich rzęchów odzyskał sprawność po przesiadce na Ubuntu. Wkrótce testy z 3600 i rx 570.
Różnica jest.

Wybacz ale proponowanie linuxa komus kto nie jest w ogole obeznany z PC jest bardzo nie
  • Odpowiedz
@cacum3: Coraz bardziej wkurzający? Czyli co dokładnie masz na myśli? Korzystam od 2017 i nie zauważyłem zmian na gorsze

@DevilsAdvocat89: Jak chcesz mieć dobrze złożone to składaj sam

3060ti ~2100zł, tutaj ciężko podać konkretny sklep i model bo nie wiadomo gdzie, kiedy i jaki model będzie dostępny.
Ram 3600cl16 lub 3733MHz
  • Odpowiedz
@cacum3: tu mowimy o dobrym kompie do gier a nie "rzechu". Pytajacy nie zamierza sie tez bawic systemem operacyjnym a grac i ogladac filmy. System ma byc wlasciwie niezauwazalny i dzialac sam.
  • Odpowiedz
@Aster1981: 10 - wymuszone restarty, błędy w poprawkach uwalające coś. Niedługo koniec ze sterownikami, jezeli MS ich nie podpisze (baj baj starsze "niewspierane drukarki i skanery). 7 ale on akurat nie jest już wspierany.
  • Odpowiedz
@cacum3: mam to gdzies. Pisalem o nowych urzadzeniach.
Czepiasz sie na sile o cos co nie ma zadnego znaczenia.

Do kompa do gier potrzebne jest win10.

Najpewniej nie bedzie mial zadnego urzadzania wielofunkcyjnego, bo nie jest mu ono potrzebne. Jak bedzie to kupi cos nowego i bedzi to obslugiwane.
  • Odpowiedz
@cacum3: jesli to win10 to nie bedzie zadnych konsekwencji.

Nie wiem czy jestes az takim fanboyem linuxa czy konsekwentnie trollujesz, bo po raz kolejny przypominam ze temat dotyczy kompa do gier.
  • Odpowiedz