Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu mam mega problemy z koncentracją. Po prostu nie umiem się na niczym skupić na dłużej niż te 5-10 minut, bo muszę zrobić przerwę na wykop/reddit/FB czy inny zjadacz czasu. Czy czytam dłuższy artykuł, czy oglądam coś dłuższego niż 10 minut, to muszę zrobić kilka przerw, zanim to skończę, albo wziąć do ręki telefon żeby chociażby odblokować, przejechać po ekranie tam i z powrotem i zablokować. W pracy musi mnie coś mocno wciągnąć, żebym sie dłużej na tym skupił bez przerwyników, a zdarza się to niestety dość rzadko.

Teraz jeszcze zachciało mi się po kilku latach przerwy wrócić na studia. I to samo, totalnie nie mogę się skupić na wykładach, wygląda to tak, że one lecą w tle i nawet nie potrafię się skupić na ich słuchaniu, a robię jakieś pieroły na komputerze w tym czasie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nawet to piszę słuchając wykładu.

Do tego problemy z zapamiętywaniem, kiedyś robiąc coś automatycznie to zapamiętywałem, teraz muszę się sporo wysilić żeby coś nowego zapamiętać, a nie sprzyja temu fakt, że z tyłu głowy mam zawsze "po co, zawsze można to sprawdzić w internecie".
No chyba że chodzi o nikomu nie potrzebne ciekawostki, bo to że Lady Godiva w zamian za obniżenie podatków mieszkańcom Coventry przejechała naga konno przez miasto zapamiętałem bez problemu ()

#koncentracja #pracbaza #studbaza #nauka (?) #psychologia (?)
  • 8
@CytrynowySorbet: Dość jednoznacznie napisałeś w czym problem: przeładowanie bodźcami + FOMO. Odstaw kompa i telefon na święta. Parę pomysłów na zabicie czasu:
-kontakt z bliskimi
-przeczytaj książki
-zadzwoń do znajomych
-zrób listę projektów jakie możesz wykonać na studiach
-pouczyć się języka obecnego
-zjedz coś fajnego
-zagraj w grę planszową
przestań robić te przerwy. wcale nie musisz ich robić.


@yoshi314: wiem, że nie muszę. I nawet robiąc tą przerwę wiem że jako taka jest niepotrzebna. Dzięki za tytuł, zerknę na książkę.

@dna_dzl: myślałem o czymś w tym stylu, chyba w końcu się wybiorę.

@aHmuX: te moje studia to coś co robię raczej z przymusu, żeby mieć inżyniera, niż dla siebie. Ale ogólnie o czymś w tym stylu myślałem. Część