Wpis z mikrobloga

Mam zamiar zamontować LEDy do H7 z soczewką. Granica światłocienia będzie jak należy, dzięki soczewce nie widać czy to ledy czy xenony. Miał ktoś z was problem z policją z powodu ledów podkreślam zamontowanych w lampie soczewkowej? Zwykłe reflektory to osobna sprawa. Rozkręcają światła?
#motoryzacja #policja #drogowka #led #h7
  • 26
@Marko231: Kiedyś była moda na xenony, teraz ledy.
Nie, nie są legalne.
Tak możesz mieć problemy. Największy w przypadku wypadku. Najmniejszy to utrata dowodu, albo negatyw na przeglądzie.
Nie, odcięcie nie ma znaczenia, a homologacja której nie posiadasz.
Nie masz też xenonów, a H7 to nie xenon a halogen, więc poziomowania lamp ani spryskiwaczy też nie masz.

Jak słabo świecą można zregenerować odbłyśniki, no ale wydanie 200pln na ledy to z
Najgorsze jest to, że w moim Scenicu 2 na szybko w razie kontroli nie przełożę żarówki, bo nie ma dostępu tylko trzeba cały przód rozbierać. Jak można zrobić taki dostęp do żarówek w aucie.

Co do oślepiania ledami przy zwykłych kloszach jak najbardziej i to jest niebezpieczne. W przypadku soczewek zobacz testy w necie, różnica jest na + w jasności dla ledów, a poziom świateł jak należy. Spryskiwacze są wymagane od 2k
Powiedzcie mi z własnego doświadczenia - oni patrzą i na podstawie ich "wydaje mi się" wystawiaja mantat/zabierają dowód czy wykręcają sami żarówkę?


@Marko231: Zabierają dowód rejestracyjny i kierują na badanie techniczne. Za badanie płacisz 2 dychy (nie wiem czy stawka się nie zmieniła) od każdej usterki wypisanej na pokwitowaniu.

Nie wiem jak teraz, ale dawno temu zajmowałem się miedzy innymi montażem ksenonów i przyciemnianiem szyb, w związku z czym w swoich
@StaryWedrowiec: @niezawodny:
Dzięki za rzeczowe odpowiedzi, kupiłem już w lokalnym sklepie ze światłami Ledy AMIO 6000k, w porównaniu do wcześniejszych Tunsgramów niebo a ziema :) Czekam tylko na adapterki-blaszki żebym mógł założyć, bo mają inne mocowanie.
Lepsze też znacznie od Osram Nightbreaker Laser. Dzwoniłem przed chwilą na stacje diagnostyczną powiedzieli, że jak jest soczewka i dobrze ustawione światła raczej nikt problemu nie robi, ale wiadomo że są ludzie i ludzie.
@Roni11: Oczywiście, że nie, bo żadne w Polsce nie mają homologacji.

@Marko231: zawsze mnie zastanawia po co ludzie pakują się w takie rzeczy, wiedząc jakie jest ryzyko. Przy okazji nawet najmniejszej stłuczki (czego oczywiście nie życzę), wina spada automatycznie na ciebie, problemy z wypłatą ubezpieczenia itp.
@Marko231: @Roni11: nie będzie miał homologacji, na kloszu lampy jest wybity rodzaj żarówki halogen led czy hid, problem mozesz miec jak będziesz mial wypadek i przy AC mozesz nie dostac odszkodowania lub miec zaniżone, ale przy OC jak będziesz sprawcą i komuś stanie sie krzywda, a ubezpieczyciel dopatrzy sie zmian ze światłami moze zrobic regres i bedziesz płacił kupę forsy
@peterr767: Twoje twierdzenie o automatycznej winie czy problemem z ubezpieczycielem jest taką samą bzdurą, jak to, że wypity za kółkiem automatycznie jest uznawany za winnego zdarzeniu/wypadkowi drogowemu.

Żeby odmówić wypłaty odszkodowania lub przypiąć winę za wypadek z powodu niehomologowanych żarówek, te żarówki muszą mieć istotny wpływ na wystąpienie zdarzenia. W praktyce op musiałby mieć awarię obu ledów i ktoś musiałby przez to mu wyjechać z podporządkowanej na nieoświetlonej drodze. Wina wtedy
Przy okazji nawet najmniejszej stłuczki (czego oczywiście nie życzę), wina spada automatycznie na ciebie, problemy z wypłatą ubezpieczenia itp.

@peterr767: to jest bzdura. Dana wada techniczna musi przyczynic sie do wypadku, problem bedzie jak potraci pieszego na pasach w nocy np, wtedy dostanie regres i bedzie bulil z wlasnej kieszeni. Śmiesza mnie ci ludzie co montuja ledy do gownianych aut, zamiast myslec o tym przy zakupie. No i wiecej daje regeneracja
W praktyce op musiałby mieć awarię obu ledów i ktoś musiałby przez to mu wyjechać z podporządkowanej na nieoświetlonej drodze. Wina wtedy może spaść na niego, ale taka sytuacja może się przytrafić nawet z homologowanymi żarówkami.

Nie widzę potrzeby innej argumentacji, niż stwierdzenie, że gadasz bzdury.


@StaryWedrowiec: Wystarczy jedno zdanie poszkodowanego, "oślepił mnie" i już jest w dupie.