Wpis z mikrobloga

Dla mnie gra wypuszczona za szybko pod presja rynku i giełdy , poczekam sobie pare miesięcy tak jak to miało miejsce z widźminem aż zakończą tą fazę publicznych płatnych testów beta...
  • Odpowiedz
@LuminouShadow: jeden Rabin powie tak, drugi Rabin powie nie. Jako, że nie dostałem mojego Rtx 3080 na czas, gram na gtx 1070 OC, która ma 4 lata, a nie 10 i no niestety w 4K na średnich jest problem z utrzymaniem 30 fps. Dolny próg skalowania rozdziałki musiałem ustawić na 50% i w takim praktycznie gra cały czas operuje (czyli renderuje się w 1080p), więc no tak średnio bym powiedział.
  • Odpowiedz
@Nidrax musisz sam przyznać że te karty nie były stworzone do obsługi 4k, ale jako że masz monitor w formacie 16:9 (tak zakładam) to zmień sobie rozdziałke na full hd, mój znajomy na tej karcie gra i ma średnio 40-50fps. Nie jest rewelacyjnie ale jest jakoś. Głównym problemem jest brak dostępu do dlssa który daje sporo
  • Odpowiedz
@LuminouShadow: Dzięki za Twój wpis.
Myślałem, że jestem jakiś jebnięty, bo gra bardzo mi się spodobała, a wokoło tylko komentarze że ch**nia z grzybnią. Zastanawiam się, o co chodzi? Redzi wypuszczą kolejne patch i będzie malina.
Wykopkom to chyba nigdy nie dogodzisz... Gdyby było bez bug'ów z dobrą optymalizacją i mega AI npców, to i tak by się do czegoś #!$%@?. No i jeszcze za darmo powinno być ;)
  • Odpowiedz
@SKYFander: Mechaniki tej gry to GTA 3... z RayTracingiem i teksturami 4k, kwestia czy komus siadzie ten klimat, ale ta gra to jedeno wielkie gówno, nie wierze, że robił to CDPR
  • Odpowiedz
@panmimoskok: Tez mi sie podoba mimo pewnych niedociagniec. Wykop to gowno i alternatywna rzeczywistosc. Gram korpo a gdy wyjda patche i poprawki to przejde innymi.

Barany placza, bo nie mozna do fryzjera isc i „nic sie nie dzieje” a tu gdzie sie nie ruszyc to strzelaja do siebie lub z policja, gdy podejsc do npc to rozmawiaja miedzy soba itp. Pelno opcji tylko trzeba nie byc debilem z wykopu po
  • Odpowiedz
@panmimoskok: najeżdżanie na wykopków bo oczekują jakkolwiek działającej gry bez bugów XDD czy jak kupujesz cokolwiek, powiedzmy samochód, to też #!$%@? i mówisz, a spoko zawiezie się do mechanika i kiedyś tam będzie działać?
  • Odpowiedz
@LuminouShadow: Szczerze to RDR2 na średnich-wysokich działa względnie okej w 4K@30, więc myślałem, że CP2077 też da radę, tym bardziej że w porównaniu do RDR2 jeśli nie ma RT, to ta grafika w Cyberpunku nie powala. DLSS nie ma, ale nawet z FidelityFX CAS ustawionym na 50% (bo karty nvidiowskie go normalnie obsługuja, jak zresztą większość technologii AMD, gdyż są OpenSourceowe) jest słabo. Chyba, że twój znajomy gra w 1080p
  • Odpowiedz
czy jak kupujesz cokolwiek, powiedzmy samochód, to też #!$%@? i mówisz, a spoko zawiezie się do mechanika i kiedyś tam będzie działać?


@jarasny: za mechanika/serwis musisz zapłacić. Poprawki dostaniesz za darmo, więc powód do srania żarem jest mimo wszystko mniejszy. Jak dla mnie problemem jest to, że ludzie z niewiadomych powodów mieli co do tej gry oczekiwania wywalone w kosmos, gdzie było od początku wiadomo, że to będzie zwykły, solidny
  • Odpowiedz
@azertyazerty: Pre-produkcja zaczęła się w czerwcu 2016, więc 3,5 roku. Tym bardziej, że musieli pod niego przerobić swój RED Engine z Wieśka, na co pewnie poszła duża część czasu. Jedyne, czym #!$%@?, to że zapowiedzieli grę na 2020 rok, a potem przekładali tę premierę, zamiast poczekać i wydać ją w połowie, lub nawet pierwszym kwartale 2021 z mniejszą ilością błędów, ale no hajs już pewnie przestawał się zgadzać.
  • Odpowiedz
za mechanika/serwis musisz zapłacić. Poprawki dostaniesz za darmo, więc powód do srania żarem jest mimo wszystko mniejszy.


@Nidrax: Może mniejszy ale obecny trend w grach, gdzie kupuje się półprodukt i liczy na to, że autorzy kiedyś dowiozą całość jest absurdalny. Cyberpunk w tej kwestii wygrał wszystko
  • Odpowiedz
@jarasny: nie wiem. Ja na razie nie doświadczyłem niczego tak ewidentnego i poważnego jak np. w AC: Unity, więc chyba jego nie przegonił, co nie zmienia faktu, że ja jestem w tej grupie, która wolałaby poczekać i dostać dopracowany produkt np. w marcu niż teraz i czekać do tego marca na łatki. Wychodzi "w teorii" na to samo, ale wiadomo, że większość będzie grać na premierę, co pogarsza odbiór gry.
  • Odpowiedz
@jarasny imo nie powinni tego wydawać na starszych konsolach tylko puścić gierkę na premierę z nowymi ale to by rodziło problem z tytułu "hur dur jak to nie ma" więc... Ponoć przesunięcia były spowodowane właśnie optymalizacją na ps4 i xbox one, gdzieś tak słyszałem
  • Odpowiedz