Wpis z mikrobloga

#sztucznainteligencja #heheszki #ai #cyberpunk #cyberpunk2077

O CO CHODZI:
Poniższy tekst został wygenerowany przez sztuczną inteligencję. Model GPT-2 z którego korzystam pozwala dokończyć zdanie, bądź dłuższy fragment tekstu w oparciu o swoją bazę kilku milionów zwrotów i wyrażeń. W skład bazy wchodzą artykuły ze stron internetowych, zawartości stron www i wiele innych. Pierwszy akapit poniższego tekstu jest prawdziwy - źródło na końcu. Pozostała część tekstu pochodzi od modelu GPT-2 - została wygenerowana automatycznie i nie napisał jej żaden człowiek. Więcej szczegółów poniżej "artykułu".

AKAPIT ORYGINALNY: Wyczekiwana przez graczy na całym świecie gra "Cyberpunk 2077" miała premierę w czwartek chwilę po północy. Chwilę później grało w nią jednocześnie niemal milion osób. Nad ranem stała się bestsellerem na platformie Steam. Grę stworzyło polskie studio CD Projekt Red.

TEKST WYGENEROWANY PRZEZ GPT-2:Twórcy "Cyberpunka 2077" mają wiele wspaniałych nazwisk i są często zapowiadani, ostatnio przez nowy film "Świat Cyberpunka 2077". Ponadto, CD Projekt Red opisuje ich podejście do gry jest: "Chodzi o to, by wyjaśnić moją grę. Rozgrywka jest dla nas zupełnie inna, ponieważ są pewne powody, aby w nią grać."

Kiedy świat nie jest dobry, cyberpunk staje się żartem.

Gra o nazwie "Cyberpunk 2077" jest dość duża i nawet dla mnie to trochę rozczarowujące, ma naprawdę łatwe przejście. Nie wiem, dlaczego miałem sporo złych doświadczeń, kiedy byłem młody i myślałem, że ta gra nie ma żadnego marketingu. Nie mogłem wyobrazić sobie takiej złej gry w takim młodym wieku, ale jestem wdzięczny za możliwość pracy nad nią - mówił CD Projekt Red.

Nie stworzyłem jeszcze finalnego produktu, moją następną najlepszą rzeczą będzie niewydana gra (gra jest wersją na Xbox One, z którą nie jestem zbyt dobrze zaznajomiony, moim zdaniem). Jestem pewien, że będzie to dobry tytuł do zrobienia wielkiego pluśnięcia, ale swoją drogą mam nadzieję na większy, lepszy niż wersja 360: jest to otwarta beta, więc nie mam pojęcia co wydać.

Źródło pierwszego akapitu: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,26592777,cyberpunk-2077-po-swiatowej-premierze-jednoczesnie-gralo.html

____________________________________________________
Model GPT-2 z którego korzystam nie jest co prawda najnowszy - istnieje już GPT-3, jednak jego API nie jest publicznie dostępne - możliwość korzystania z jego API przyznawana jest (bądź nie) po poproszeniu o takowe na stronie.
Model GPT-2 nie rozumie języka polskiego - więc robię to tak:
1. Szukam jakiegoś newsa
2. Za pomocą tłumacza korzystającego z uczenia maszynowego oraz sieci neuronowych tłumaczę go na angielski
3. Wrzucam ten przetłumaczony tekst do GPT-2
4. Tekst wynikowy tłumaczę na polski tym samym tłumaczem
5. Usuwam powtórzenia oraz totalny bełkot - wynikowy tekst potrafi mieć czasem kilka akapitów, a niektóre z nich bywają np. powtórzeniami jednego zdania bądź czymś totalnie nie na temat. Usuwam te zdania nie zmieniając innych, żeby było śmieszniej.
  • 2