Wpis z mikrobloga

Zwracacie uwagę na skład karmy dla swoich czworonogów?
Jakiej używacie i dlaczego?
Najchętniej posłucham opinii właścicieli małych ras - terrierów, pudli, maltańczyków.
Jest jakaś godna polecenia na polskim rynku?
Przez 15 lat miałem małego terrierka, wspaniałego kompana - ale tam już z powodów zdrowotnych posiadał specjalistyczną karmę.
Nowego członka rodziny zamierzam karmić czymś godnym polecenia.
Dziękuję

#pies #psy #maltanczyk
Pobierz mi-siek - Zwracacie uwagę na skład karmy dla swoich czworonogów?
Jakiej używacie i d...
źródło: comment_1607622968UcdSEuO5ilj2AnSMPEsxic.jpg
  • 14
@mi-siek: mały pies mało je, więc pewnie jakby miała jednego małego to bym karmiła jakimiś dobrymi puszkami, w przypadku mojej ponad 20 kg suczy to mi się portfel na takie luksusy nie spina ;) wystarcza jej dobra sucha
@mi-siek: oczywiście i to bardzo. Sama nie wkładam do ust byle gówna w trosce o własne zdrowie, pies w niczym się nie różni ¯\_(ツ)_/¯
Nie ma konkretnego podziału, karmy głownie różnią się wielkością granulek, ewentualnie te large breed mogą mieć jakieś drobne dodatki wspomagające stawy i kościec, ale nie są to znaczące dawki.
Rzadko kiedy problem zdrowotny wymaga specjalistycznej karmy, zazwyczaj takowe maskują problem, są łatwizną dla właściciela, a ich skład
@matra: a propos large breed i karmy, po przestawce z niszowej karmy na Orijen jest bardzo zauwazalna zmiana zachowania psa. Chętnie je przede wszystkim.
Plus o wiele lepsze odchody w ilości i jakosci.
Nie wiem jeszcze czy przy niej zostane bo jest w uj droga (84eur u mnie) ale nie spodziewalem sie takivh efektow.
Pisze w kontekscie ostatniego pytania o adult/puppy
@mi-siek: jak masz mozliwosci to nie zaluj na lepsze
@BillyGugu pakowanie w małego psa karmy gotowej innej niż mokra dobrej jakości to jest straszna strata, ale przy większym rozumiem, niestety sucha wychodzi najtaniej niż cokolwiek innego. Można powiedzieć że widziały cały co brały i jak ktoś chce dużego psa, to musi mieć dużo pieniędzy, no ale nie wszystko jest czarne albo białe.
Ja dałam małej dwa chyba worki orijena original, kupy jak na barfie, malutkie, sierść, trawienie wszystko idealnie. Niestety 20%
@matra:

jak ktoś chce dużego psa, to musi mieć dużo pieniędzy

Marta, nie skomentuje tego nawet...

Niestety 20% strączków zrobiło robotę i misia zamieniła się w komorę gazową :(

Na co zmienilas Orijena, Simpson?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mi-siek: mamy chihuahua i nad wyborem karmy spędziłam trochę na reasearchu. Skład dla mnie bardzo ważny. Odrzuciliśmy kurczaka, bo mieliśmy wrażenie, że naszemu nie służy.
Karmimy Ziwi Peak jeśli chodzi o suchą i Carnilove oraz AlphaSprit (mają takie fajne saszetki 100/300g monobiałkowe) jeśli chodzi o mokrą.
@belie: to jest największą zaletą posiadania psa który waży mniej niż paczka karmy. Dla mnie karmienie ziwi peakiem to totalna abstrakcja, bo kilogramową paczkę zurzyłbym praktycznie w jeden dzień XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rozpierpapierduchacz: u nas taki kilogram wystarcza na miesiąc, jak nie więcej, jeśli większy udział ma mokra karma.
Stwierdziliśmy z mężem, że nie zbiedniejemy przy takim małym psie, więc możemy sobie na to pozwolić. ;)

PS Nasz Maksiu teraz to już pewnie waży jak dwie paczki karmy :D
@kozaqwawa: ale suplementujesz brak kości, prawda?
@BillyGugu: tak, jesteśmy na simpsonsie, ale po nowym roku robię jej kompleksowe badania krwi i jak ogarnę się finansowo z jej potrzebami, to chcę przejść na gotowane.
Marta, nie skomentuje tego nawet...


@BillyGugu: no ja już dostałam kilka miesięcy temu po piździe od jednej fanatyczki, za to że stwierdziłam, że nie stać mnie na karmienie psa mięsem 25-30zł/kg po 0,5kg dziennie, co dałoby z suplementacją około 400-500zł miesięcznie na samo żywienie ¯\_(ツ)_/¯
@mi-siek hodowca polecał Simpsons ale moja grymasiła. Problemem było też przechowywanie - worka z karmą nie wystarczy zapiąć klamerką - dlatego przeszliśmy na Alpha Spirit półmiękką która ma popakowane porcje. Niezbyt to eko ale jak przestanie rosnąć to przejdziemy na barf.
Liczy się dla mnie skład karmy, są świetne opracowania dla laików które analizują składy. No i jak wspomniałam wyżej teraz jednym z faktorów było też przechowywanie. Mój szczeniaczek waży już 30kg