Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomy86: nareszcie ktoś powiedział prawdę głośno. Dodatkowo dzięki takiej kukurydzy dziki mogą lepiej przezimować, dzięki czemu ASF nie zaniknie i będzie można wydoić jakieś odszkodowania za zdechłe z zaniedbania świnie, zaskakiwać winę na wirusa ( ͡ ͜ʖ ͡)
@wykopowaswinia: jak jest miękko to nie wjedziesz, poza tym na mrozie lepiej doschnie
@wykopowaswinia
1 czeka się aż ziarno dojrzeje/ doschnie, żeby nie pakować tyle kasy w drogie dosuszanie.
2 pole jest za mokre, przyjęło zbyt dużo deszczu i się czeka aż przymarznie, żeby maszyny się nie topiły
3 koszenie nie jest takie szybkie, więc jak jakieś duże kombinaty mają po kilka tysięcy hektarów kukurydzy, to w tydzień ani dwa nie zdążą się z tym uwinąć
@Ashby: biedne wsie wielkopolskie, niestety. Na wsi rozowej tylko 1 rolnik ma suszarnie, ten uchodzacy za najbogatszego. Marna kukurydza na kiszonke gnila na polu a potem do zaorania. Do suchych kolb z kolei nie oplacalo sie zamawiac kombajnu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BillyGugu: koszt suszenia ziarna kukurydzy jest tak samo pewny jak koszt wykoszenia kukurydzy i bierze się go pod uwagę już przed zasianiem rośliny więc ciężko mi uwierzyć w ten powód
Moje regiony na szczęście jak do tej pory ominęła jakaś większa susza i nie brałem pod uwagę że roślina może tak słabo plonować że nie opłacalne będzie zebranie plonu, tu przyznam rację
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BillyGugu: mój ulubiony youtuber wstawił dzisiaj filmik odnośnie koszenia kukurydzy (koszona dzisiaj 10grudnia).
Tak więc nie ma wymówki że kukurydza słabo plonuje. Ileby jej nie było to warto nająć kombajn i ją wykosić ( ͡ ͜ʖ ͡)