Wpis z mikrobloga

#fizyka #szkola

3. Załóżmy, że poziom, na którym energia potencjalna wynosi 0 to podłoga balkonu znajdującego się 10 m nad ziemią.
Oblicz:
a) energię potencjalną doniczki (o masie 100 dag), stojącej na balkonie położonym 13 m nad ziemią.

b) energię potencjalną leżącego na ziemi kasztana o masie 2 dag.

EP=m * g * h
Tylko skąd wziąć g, masę ciała mam podaną i wysokość też.
W sumie energia potencjalna kasztana będzie 0 bo h=0 , więc iloczyn z 0 i tak będzie zero, jednak jak obliczyć te g żeby nie było przypalu?
W a) EP= 0,1 * g * 3 i tyle w temacie
  • 19
@patrolez fizyka jest tylko na 1 roku l, wykłada ją biofizyk, który skipuje większość zadań i punktów ze stwierdzeniem "powinniście to znać ze szkoły średniej" i tak co poniedziałek, a jego tłumaczenia kończą się na "masz wzór i działaj" także ta fizyka po #!$%@? na tych studiach, więc tutaj pytam o pomoc i wytłumaczenie
@harnasiek: to ja jeszcze dodam, że jeżeli chcesz, żeby studia przyniosły ci cokolwiek, to prócz wykładów musisz ogarniać przeszukiwanie źródeł - książek, publikacji, przykładów, artykułów, Internetu z wartościowymi treściami.

Nie wiem, jak wy tam macie w czasie pandemii, ale z poziomu sieci uczelnianej można było wchodzić na publikacje bez opłat.

Najlepiej, jakbyś określił się, co byś chciał robić zawodowo i dobrać takie materiały, aby wypełnić nimi głowę, a nie siedzieć na