Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wypadłem trochę z obiegu i mam pytanie. Myślę o zakupie HP 455 G7 z Ryzen 3 4300U. Jak obecnie wygląda montaż procesora? Jest on wlutowany w płytę czy idzie go wymienić? Czy softowo na płycie są zmiany w zależności od wersji procesora?
Ten model laptopa sprzedają w trzech specyfikacjach procesorów 3, 5, 7.
Dzięki za pomoc, po prostu zastanawiam się czy będzie możliwość upgrade procesora w przyszłości bo obecne ceny nie zachęcają do przepłacania.
#pustulkowelaptopy #laptopy
  • 9
@whoo: w tej chwili wszystkie mobilne procesory są tylko w wersji BGA, tylko w laptopach gamingowych z procesorami ze stacjonarek są procki w sockecie. Aktualnie to już jest taki problem, ze sporo laptopów nie ma nawet jedgnego slotu ram, jak kupisz 8GB to już z tym zostaniesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chyba i tak zdecyduje się na wersję 4300U za około 3000zl. Do 4500U w obecnej chwili musiałbym dołożyć około 1200zl i z dostępnością jest problem, może w styczniu się poprawi. Mówię oczywiście o 455 g7.
Na moje to się w ogóle nie kalkuluje.
@wypokowy_expert: @biskup2k:
A Wy co myślicie?
@whoo: różnica w cenach jest jakaś absurdalna, choćby w ideapad 5 to kwestia nie wiem 200 może 300zł? Ten droższy czasem nie ma zewnętrznej karty grafiki, albo win10pro?
Na moje to się nie kalkuje w tej chwili cokolwiek kupować, ja tylko mam nadzieję, ze mi lapek choć święta przeżyje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: Ma win10pro, ale dla mnie akurat nie jest to wyznacznikiem.
Dodatkowo możliwe że ich gwarancja się różni w droższym widzę 3 lata on site, a w tym tańszym prawdopodobnie producent daje rok.
Mirki, @Pustulka czy ktoś orientuje się w ofercie lapków w DE? Wiadomo że VAT dużo niszy i większość rzeczy jest tam tańsza. Klawisze jakoś przeboleję. Szukam laptopa dla dziecka lat 10, czyli nauka + Simsy, Minecraft i inne niewymagające gierki. Chciałbym wydać 2000 ale i 2500 dam jak będzie warto. Do dzisiaj pluję sobie w brodę bo mogłem kupić w okolicy sierpnia d14 lub d15 z ryzenem 5 za 2100, a ja