Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mindsphere: a za jakiś czas przeczytasz na wykopie. Polska zakupiła trefne szczepionki niewiadomo co w nich jest, zaszczepiono milon ludków ( ͡ ͜ʖ ͡) . Szczepionki kosztowały kilka Sasinow ale nie działają. itp
  • Odpowiedz
@Mindsphere: O w końcu ktoś z jakaś większą wiedzą, jednak nie mogę nigdzie znaleźć Twojego wytłumaczenia dlaczego ? Ja zawsze staram się używać jakiś argumentów jak zakładam temat czy o czymś rozmawiam, a Ty nie napisałaś nic.. więc jak na razie twój post jest spamem.

Ja bym z chęcią się dowiedział, ale nikt nie jest w stanie wskazac nawet jednego argumentu za tym, że ta szczepionka jest ok.
Nawet żadnego tematu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Mindsphere: miras, to napisz coś więcej o bezpieczeństwie tej szczepionki albo daj solidne źródło, nie każdy kto ma wątpliwości jest antymaseczkowcem z czapeczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak będzie można powiedzieć z dużą dozą pewności że ta szczepionka jest bezpieczna to ja się chętnie zaszczepię, ale póki co dostępność żadna, wiele wątpliwości, a moja grupa wiekowa z punktu widzenia covid-19 nie należy do specjalnie ryzykownych. Chciałbym się
  • Odpowiedz
@Mindsphere: Hej, dzięki za link, to że po ang to mi nie przeszkadza ;) odpisuje tutaj bo albo masz zablokowane pw, albo masz mnie zablokowanego bo nie mogę odpisać.
  • Odpowiedz
@MariuszMickiewicz: ciężko mi odpowiedzieć, czy na pewno to jest/nie jest 1:1, bo:
-część mRNA rozpadnie się "na wejście" z powodu swojej nietrwałości i niszczenia przez RNazy komórkowe
-część wejdzie do translacji i jednocześnie będzie zachodzić i synteza białka, i jego rozkawałkowanie
  • Odpowiedz
@delir-bulscu: @r5678:
https://www.nature.com/articles/nrd.2017.243 - artykuł z 2018 roku, jeszcze przed pandemią
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/different-vaccines/mrna.html - kolejne źródło
Polecam szukać w angielskojęzycznej literaturze
https://clinicaltrials.gov/ct2/results?term=BNT162b2&age_v=&gndr=&type=&rslt=&Search=Apply - lista badan klinicznych szczepionki Pfizera z widoczną iloscią osob zaszczepionych
Wiecie, rownie dobrze mozecie sie bac wrzucic paracetamol ktory tez moze spowodowac smiertelne skutki uboczne u coniektorych :) Szczepionka mRNA to majstersztyk technologiczny, nie dostajesz zadnego wirusa, zadnych inaktywowanych wirionow, zadnej rteci itp. a kwas mRNA nie ma
  • Odpowiedz
A wy sobie dalej twórzcie te teorie spiskowe dziejów wynikające z braku wiedzy biologicznej i naukowej.


@Mindsphere: Ale ja nawet wolę, żeby sprawdzili to tacy ludzie jak ty.

Nawet wśród szczurów idą jakieś jednostki głodne do sprawdzenia jedzenia, czy jest 'zjadliwe' i czy się nie potrują wszystkie. Dlatego trucie szczurów polega na ich dokarmianiu i po pewnym czasu dorzucenia trutki.

I nie, nie chodzi mi o to, że szczepionka będzie trująca,
  • Odpowiedz
@Mindsphere Twoja sprawa, że chcesz za darmo testować nie sprawdzoną szczepionkę, na której firma farmaceutyczna zarobi krocie i do tego nie poniesie żadnej odpowiedzialności wrazie powikłań...
A dlaczego nie sprawdzoną pomyślisz, a no dlatego,że albo testują prawidłowo, ale niestety inna firma wypuści ja szybciej i zarobi pierwsza i więcej , albo pójdą na żywioł i potem się powie no nie było czasu bo covid...
  • Odpowiedz
@Rozgryzacz: Szczepionka przeszła wszystkie wymagane testy, tylko fazy zostały połączone. Zaszczepili ponad 50 tys ludzi (odnoszę do linka z góry gdzie wam nawet ustawiłam liczbę pacjentow bioracych udzial w badaniu).
  • Odpowiedz
@Ko_Otu: Nie ma ile czasu, są pewne wymagania prawne niezbędne do ustalenia czy można ja zaakceptować czy nie. Wymagań jest masa, a protokół jest wcześniej zatwierdzany przez Agencje Zdrowia. Chodzi o liczbę pacjentów nie o czas.
  • Odpowiedz
@Mindsphere: Jak firma Ci daje dane, że było 30 osób zaszczepionych i 30 osób niezaszczepionych. Te wszystkie, czyli 60 osób zostało zarażonych koronawirusem. W pierwszym przypadku, czyli zaszczepione osoby zachorowała na koronawirusa 1 osoba, a w drugim 2 osoby, czyli można powiedzieć, że albo szczepionka jest tak skuteczna, że nawet nieszczepieni się nie zarażają, albo testy tej szczepionki zostały zrobione z góry już wiadomym wynikiem.
  • Odpowiedz