Wpis z mikrobloga

Ktoś z Was ma doświadczenie w przewożeniu na dachu rowerów jakimś wyższym autem typu SUV, Minivan? Zmieniłem auto z kombi na minivan i się zastanawiam, czy w praktyce osoba 1,8m jest w stanie wrzucić na tego typu nadwozie 4 rowery? Mam ze starego auta, 3x uchwyty rowerowe, ale brakuje mi do nowego auta bagażnika bazowego - toteż się zastanawiam, czy iść ekonomicznie i dokupić brakujące "belki", czy (czego nie bardzo chcę robić) inwestować sporo, w hak i platformę na hak.
#rowery #motoryzacja
  • 7
@lubiep: @Jason_Stafford: To, że wygodniej to ja wiem. Tylko, pytam z doświadczenia, czy ktoś używa dachowego w wysokim aucie. W kombiaku wrzucałem bez problemu 3 rowery na dach. Istotą problemu jest moje cebulactwo, bo belki Thule = ~1000 PLN (same uchwyty już mam), a hak z montażem (musiałbym montować hak bo auto nie ma) + platforma Thule/inna na 4rowery = ~ 4000 PLN. Jak się "nie da" to wyłożę tą
U mnie auto 1,81 + belki około 10 plus box 40 cm.


@Jason_Stafford: O to jest jakiś konkret - dzięki. U mnie wychodzi 161 cm wysokość samego auta / a poprzednie miało 144 cm. Pokombinuje na sucho/w powietrzu z rozkładaną drabinką/podestem dwustopniowym jaki mam w domu. Belki pozwoliłby mi też używać za jednym zamachem boxa, którego też mam, choć ze 3 sezony leży bez używania.
@magicznyfred: woziłem rowery na dachu vitaru. Dodatkowo była podniesiona i na większych kołach niż fabrycznie :) bo była lekko pod off-road dłubania.
Ciężko je tam wpakowac ale się da. Samemu. Woziłem nawet 3 więc w sumie największym problemem było by nie wchodziły w zbyt gwałtowne interakcje między sobą ;)