Wpis z mikrobloga

Czy znacie może i polecicie mi gry rpg, które spełnią poniższe warunki:

- otwarty świat
- można sobie spokojnie pogrindować, nabić xp i nie stresować się, że się źle rozwija postać czy coś
- najlepiej z respawnem przeciwników i brakiem ograniczeń co do maksymalnego poziomu postaci

W sumie to taką grą jest dla mnie Fallout 2 (tak, wiem, nie spełnia do końca tych warunków), ale zastanawiam się, ile jest podobnych gier - i chętnie bym zagrał. W ATOM RPG oczywiście grałem.

#rpg #crpg #gry
  • 13
  • Odpowiedz
@Sagez: jeżeli jesteś fanem serii to ograj fallout news Vegas, poczujesz nostalgię.
To dalej dziwna wariacja, wygląda jak shooter, masz idiotyczną mini gierkę otwierania zamków jak w Skyrim....
Ale jest coś pięknego w tej grze, to naprawdę Fallout - widać dużo nawiązań z nigdy nie wydanego Van Burena, który miał być tym prawdziwym F3.
Kupuj koniecznie.
  • Odpowiedz
@Sagez: No to jeszcze jedna propozycja z mojej strony, ale lepiej zapnij pasy, bo to gra dla osób, ktore robią herbatę z wody po parówkach.
Jest taki stary RPG...Daggerfall, to gra Bethesdy sprzed 20lat.
Świat jest ogromny, chociaż wygenerowany komputerowo. Jedna z moich ulubionych gier RPG.
Jest za darmo do pobrania ze strony Bethesdy.
  • Odpowiedz
@Sagez: może Underrail (z rzeczy które wymieniłeś spełnia warunki: otwartość świata, respawny i expienie, a jeśli grać na normalnym lub łatwym poziomie trudności nie trzeba za bardzo martwić się o build postaci)
  • Odpowiedz
@Sagez: a próbowałeś jrpgów? Nie poradzę ci zbyt wiele, bo za nimi nie przepadam, ale grind i nieinteresowanie się buildem brzmią dosć jrpgowo. Nie wiem jak z otwartymi światami tam, ale jeśli się nie mylę, to open worldem jest np Final Fantasy 15
  • Odpowiedz
@t3m4: ciekawe, ale nigdy w żadnego nie grałem. Nie wiem czy estetyka by mi podeszła. W sensie grind miałem na myśli to, że ewentualne niedostatki buildu czy jakieś trudności da się przezwyciężyć cierpliwością.
  • Odpowiedz
@Sagez: Z jrpg polecam serię Trials
https://store.steampowered.com/app/251150/The_Legend_of_Heroes_Trails_in_the_Sky/ - pierwsza trylogia
https://store.steampowered.com/app/538680/The_Legend_of_Heroes_Trails_of_Cold_Steel/ - nowsza trylogia, w 3d ale z trochę bardziej cringową fabułą
System walki turowy, dość rozbudowany (polecam obejrzeć na yt jakieś streszczenie zasad), możliwość grindu (choć nie jest on konieczny), bardzo długie (jedna część każdej trylogii to tak z 50h xD) no i ciężko zepsuć build ze względu na właśnie fajne zasady budowania postaci.

Z zachodnich może https://store.steampowered.com/app/1041720/Kingdoms_of_Amalur_ReReckoning/
  • Odpowiedz
Jest taki stary RPG...Daggerfall, to gra Bethesdy sprzed 20lat.

Świat jest ogromny, chociaż wygenerowany komputerowo. Jedna z moich ulubionych gier RPG.


@Adzal: Ta, tylko mechanika levelowania jest #!$%@? tzn. do dzisiaj taką stosują, czyli poziomy przeciwników rosną razem z twoim. Kiedyś trochę w to grałem w DOSBoxie i w pewnym momencie zwykli złodzieje w misjach kiedy pilnowało się gildii przychodzili w tych czerwonych zbrojach za miliony :)
  • Odpowiedz