Wpis z mikrobloga

@jaroty: rocznik 92 here, byłem jedną z dwóch osób w szkole średniej która nie chodziła na religię. W podbazi jeszcze wierzyłem, w gimbazie przestałem i byłem tak "buntowniczy" (w sensie #!$%@?) że pisałem po bibliach że maryja puszczała się za ryby. Raz w tygodniu kłóciłem się z rodzicami o to, że mają mi podpisać papierek o wypisanie z religii i ciągle miałem o to wojny w domu xD Mamie zdażyło się
@jaroty: A teraz pytanie na ile te statystyki są prawdziwe. Jako przykład podam swoją licealną klasę:32 osoby. Zero niechodzących na religię. Rodzice zapisali a my nawet mając 18 lat nie możemy się wypisać. W dzienniku wszyscy chodzą ale tylko dlatego że religia w środku a katecheta im nie chce robić problemów bo realnie jest na zajęciach 4-5 osób więc 11-15% maks reszta siedzi w tym czasie w galerii która znajduje się
@jaroty: to nie tylko wizja ateistycznej młodzieży, ale także rodziców, którzy podejmują takie decyzje lub zgadzają się z decyzjami swoich dzieci. (ʘʘ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaroty: Sam mimo bycia świadomym agnostykiem całą swoją edukację śmigałem. Z gimbazy w zasadzie nic z religii nie pamiętam. Takie lajtowe lekcje by można było sobie zadania domowe napisać czy do sprawdzianu się pouczyć. W technikum podobnie, tylko katecheta starał się z klasą rozmawiać o problemach wśród młodzieży i zamiast religii bardziej jak lekcja wychowawcza to wyglądało.

Z perspektywy czasu jednak stwierdzam, że teraz bym się wypisał jakbym miał drugi raz
@PotwornyKogut: Z perspektywy czasu ciężko mi powiedzieć jak to dokładnie było ale pamiętam że mieliśmy problem jak ludzie zaczęli mieć 18 lat i chcieli się wypisać najpierw z wdż a potem z religii, szkoła twierdziła że musimy chodzić bo jest już wszystko zapisane w dokumentach i nie możemy od tak wycofywać swoich zgód itp. Ale to było dawno i w sumie i tak na te zajęcia nie chodziliśmy więc nikogo to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaroty: ale to tak chyba nie działa. W sensie że nie ma logicznego łączenia dzieci z różnych klas, żeby było te co najmniej 20+ w klasie.
Jak jest 5 osób z klasy zapisanych rondla tych 5 jest lekcja i kasa leci.