Wpis z mikrobloga

3 lata temu niemal w samym szczycie kupiłem na 4coin BTC za 5 tys zł, musiałem czekać aż do dzisiaj, by wyjść na zero. Z uwagi na dość wysokie prowizje jakbym sprzedał teraz dostałbym nieco mniej niż 5 tys co zwolniło by mnie z płacenia podatku dochodowego. Problem w tym, że US nie bedzie wiedział czy te 4,99k mam z zakupu za 5k czy za 1k bo niestety tego nie zgłosiłem wtedy. O ile 4coins nie wysyła po każdej sprzedaży "donosu" do US to taka mała kwota wpadająca na moje konto powinna przejść niezauważona.
Ktoś sprzedał coś z 4coins i może mi powiedzieć jak to wygląda? Tak jak pisałem jestem w stanie sprzedać z lekką stratą byle nie bujać się z US dla tych paru groszy zysku.
#bitcoin #kryptowaluty #4coin #prawo #podatki #urzadskarbowy #btc
  • 26
Słyszał, nawet przechodził obok jednego. A można wytransferować jakoś z 4coin'sów do takiego bitomatu?


@wojcir: Słyszał, nawet przechodził obok jednego. A można wytransferować jakoś z 4coin'sów do takiego bitomatu
Problem w tym, że US nie bedzie wiedział czy te 4,99k mam z zakupu za 5k czy za 1k bo niestety tego nie zgłosiłem wtedy.


@michoopro: napisz proszę o co chodzi z tym zgłoszeniem do US po zakupie. Ja rozumiem to tak że obowiązek podatkowy występuje w momencie realizacji zysku.
@2xpapanalepiku: Z tego co wiem już samo kupno akcji/btc powoduje, że powinniśmy zgłosić ten fakt w rozliczeniu rocznym do US i jak już kiedyś przyjdzie czas sprzedaży to US wie że ok kupił w 2017 za x zł, sprzedał w 2020 jeśli był zysk to zapłaci 19% jeśli nie to nie, ale poinformował.
Z drugiej strony podpadamy US dopiero wtedy, gdy mamy zysk a nie "dzielimy" się nim z US.
Może
@wojcir: Dzięki z filmik, wyglada na to, że muszę mieć apkę BlockChainInfo - po dwóch latach tej apki nie ma już w sklepie Play, przekierowuje do Blockchain Wallet: Buy and Sell Bitocin & Crypto to ta apka?
Filmik wyjaśnił mi mechnizm, gdy kasa wpłynie na bitomat, dostanę info podchodze z kodem z paragonu i dopiero wtedy mogę wypłacić tylko ja moje pienidządze.
Niestety dalej niejasne jest dla mnie jedno, czy z
@wojcir: dzięki, a co z urzedem skarbowym? Pamiętam jak była poprzednia bańka 2017 to o BTC było już tak głośno że zapowiadali, że wszytkie platformy będą zobowiązane wysyłac takie raporty do skarbówki. Pytam bo dalej kasa musi pójść z 4coins więc nadal taki raporcik mogą wysłać :(
@100x: Jak kupowałem po 16k$ w grudniu 2017 też obiecywano 100k$ :) Spoko, skoro można z tym bitomatem śmignąć to mogę poczekać, 3 lata czekałem to poczekam, jeszcze jak już będą o tym trąbić wszędzie, wtedy będzie bliżej załamania:)