Wpis z mikrobloga

Tyle się mówi, że w Polsce wykonuje się mniej testów i to zaniża ilość chorych. To nie jest tak, że badanie na covid zawsze było dobrowolne i ludzie przyjeżdżali się badać jak mieli jakieś objawy? Mniej testów = mniej chorych bo mniej ludzi ma covidowe dolegliwości.
Nie wiem to bardziej pytanie, bo cały czas czytam nagłówki o zmniejszonej ilości testów.

#koronawirus #polska #pytanie
  • 11
@megawatt no tak to prawda. U nas raczej się liczy że osoba sama powie ludziom z którymi się widziała i one się przetestują. Chyba zawsze to tak działało u nas.
Chodzi mi tylko oto że obecnie jest zmniejszona ilość testów i mówi się że to dlatego jest mniej zachorowań. Wydaje mi się że jest odwrotnie - jest mniej testów bo jest mniej zachorowań ¯_(ツ)_/¯
@idol89 no ale to jest, było i będzie. Jeśli wszystko co powyżej napisaliście wystepowalo jak robili 40k testów i jest jak robią teraz 20k to oznacza, że jest mniej chorych. Nie mówię że jest ich tyle ile podają w statystykach - sam przeszedłem covid i nie ma mnie w statystykach :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BurzaGrzybStrusJaja: Też tak uważam, że jest mniej zachorowań. Jestem z Małopolski i "na chłopski rozum" widzę że mniej ludzi choruje. Przez październik/listopad przetoczyła się tutaj najgorsza (oby) fala i liczby nam maleją.
@BurzaGrzybStrusJaja: Ja znam przypadki, gdzie to właśnie lekarze POZ kierowali na test, gdzie było już tak naprawdę po Covidzie. Bo pierwsze tygodnie choroby opierały się na jakiś nie skutecznych antybiotykach, gdzie właśnie te osoby miały typowe objawy covid.
@BurzaGrzybStrusJaja nie wiem jak w reszcie Polski ale spróbuj w Krakowie dostać skierowanie na test xD jak mówisz prawdę to nie dostaniesz. Musisz dołożyć coś do tele porady żeby mieć szanse na sam test co jest kpina. Moi znajomi olali to zupełnie bo po co im problemy...
@Exymus mój znajomy z krk został wysłany na test po telefonicznym wywiadzie lekarskim (kaszel, ból pleców, gorączka) - jeszcze jak go nie robił to był poganiany przez lekarkę, że wyniku jeszcze nie ma w bazie danych.
Test okazał się pozytywny.