Wpis z mikrobloga

#iphone #apple #android #smartfon

Kiedyś w trakcie biegania wypadł mi telefon i zbiłem sobie ekran. Tak koszmarnie, że ekran mi się prawie rozsypał.

Poszedłem więc do serwisu by wymienić ekran i gadałem z typkiem na temat szkła hartowanego. Bardzo się zdziwiłem bo powiedział mi, że szkło hartowane nie chroni ekran przed upadkami xD Chroni przed naciskiem typu usiadłem dupą na telefon.

I w sumie ma to sens. Szkło hartowane to raczej pic na wodę. Wszystko zależy od tego jak telefon upadnie, szkło hartowane gówno pomaga. Od jakiegoś czasu w ogóle nie używałem szkła. Telefon mi spadał na ziemie i nic. Teraz kupiłem sobie tylko folię na ekran do iPhone bo niby te ekrany się łatwo rysują.

Tak nawet na logikę to szkło, żeby chroniło przed upadkiem musiałoby być gumowe, elastyczne, że "pochłonęło" energię upadku, a jest sztywne i byle jakie przeciążenie powoduje pękanie. Jak jeszcze używałem szkła to musiałem je właśnie przez to regularnie wymieniać...
  • 18
@KrakersRitz: gadałem z typem jak mógłbym nie powtórzyć takiej sytuacji. Generalnie jest jeden działający sposób nie pozwól by ci telefon spadł xD Innych nie ma. To jest loteria. Wszystko zależy od tego jak ci telefon spadnie.
@x134xvb: być może masz rację, być może obczaj mamy lub się mylimy. Albo gdzieś pośrodku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale miałem w życiu sporo telefonów, samych xiaomi chyba z 10 zanim jeszcze ktoś to dobrze kojarzył i jak miałem tanie szkła za dolara, to nie nadchodziły na cały ekran i ująć dawały. Ale od pewnego momentu kupuje lepsze i naprawdę sporo razy uratowały życie telefonu.
@Endrius: a przy mocnych upadkach to szkło ci jeszcze może zbić ekran xD bo generalnie szkło w ekranie jest dużo, dużo lepsze niż nawet najlepsze szkło hartowane.

Więc znowu tu dochodzimy do podstawowego pytania -> czy szkło hartowane to nie jest zwykły pic na wodę który ma prostu uspokoić klientów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x134xvb: A niech tam na dole będzie malutki kamyczek to się wbije w szkło naklejone zamiast w szkło wyświetlacza. Kiedyś uratowało mi Huawei P8. Nie to, żebym używał szkła, uważam, że często pogarsza działanie dotyku no i jest brzydkie ale pomaga.
@Endrius: rzeczywiście przed takimi rzeczami to może i chronić. tylko w sumie przydałaby się jakaś debata i porządne testy na ile szkło pomaga. nowe ekrany mają dobre szkła, które się praktycznie nie rysują. sytuacja, że wbije ci się kamyczek w ekran może się zdarzyć ale to raczej rzadkie.

a jak szkło nie chroni przed upadkami to w sumie może się okazać, że jest bezsensowne. podobnie z folią. tylko etui i tyle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x134xvb:

przy mocnych upadkach to szkło ci jeszcze może zbić ekran xD


Wut? Wstrzymaj konie, zdecyduj się czy szkło na wyświetlaczu jest twardsze czy nie.

Jak dla mnie to wszystko zależy na co spadnie telefon. Nie raz upuściłem telefon z 4 m i nic się nie stało ale zabił go upadek z 1 metra na płasko na nierówną powierzchnię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x134xvb:
Miałem kilka razy kamyk w wyświetlaczu ;) Lumia 950 to nawet normalnie działała z takim wbitym kamieniem a przestała jak go wydłubałem xD
@x134xvb: Koleś Ci głupot nagadał, a ty jeszcze je podajesz dalej i co gorsza jeszcze znajdujesz ludzi którzy żyją w takiej samej niewiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i za to lubię wykop