Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 324)

Dziś do cyklu ▸ #zlotaeravhs wrzucam film który jako pierwszy był oparty na historii z komiksów #marvel, a do tego wyprodukowany przez Georga Lucasa.

Komedia SF "Kaczor Howard"
(Howard The Duck, 1986)

To klasyczne quilty pleasure, film zjechany przez krytykę i widzów, przykład wielkiej klapy...
A mimo to praktycznie każdy go kiedyś oglądał - i (przynajmniej w erze vhs) nieźle się bawił.
Produkcja zanurzona w klimacie lat 80-tych, czyli uczta dla fanów ejtisów (a może dla każdego kto podejdzie do filmu z przymrużeniem oka ツ ).

Wskutek wypadku w ziemskim laboratorium, Howard, kaczor z planety kaczek zostaje niespodziewanie przeniesiony na Ziemię. Nie witamy go bynajmniej chlebem i solą. Świat nie jest gotowy na przyjęcie kosmitów, tym bardziej kaczosmitów, mających niewyparzony język i palących cygara.

Dostaje ostre cięgi od wszelkiej maści mętów, sam też nie pozostając im dłużny.

W końcu Howard spotyka na swojej drodze bratnią duszę. Wspólnymi siłami próbują znaleźć sposób na odesłanie kaczora z powrotem na rodzinną planetę.

W tym czasie okazuje się że Howard ma do spełnienia misję - musi ocalić Ziemię przed inwazją z innego wymiaru.


Zainteresowanie filmem wzrosło, gdy Kaczor Howard został zauważony w końcowych scenach "Strażników Galaktyki" jako jeden z niepowtarzalnych eksponatów "Kolekcjonera". (fragment na YT)
Drugi (fragment) gdzie już wyraźnie go widać.

Widać go też było w scenie w Engame, z karabinem w rękach ヅ.

Więc może kiedyś znów będzie bohaterem jakiegoś filmu ¯\(ツ)_/¯

Tak jak to było z Kapitanem Ameryką, który po raz pierwszy był bohaterem filmu nakręconego już w 1990 roku. (mój wpis o tym filmie).
Albo Nick Fury który pojawił się w swoim filmie w 1998 roku. (mój wpis).
A lata później bohaterowie powrócili na ekran w wielkim stylu...

Zwiastun "Kaczora Howarda".

Quasi zwiastun - klip przybliżający film widzom współczesnego Universum Marvela.

Strona Filmweb.
Film on-line z lektorem — [freedisc].

{ Swoją drogą to karkołomny pomysł by takiego kurdupla jak Kaczor przedstawić jako znaczącą postać.
Bo czy Kaczor mógłby coś rozkazywać, gdzieś rządzić, mieć władzę niczym jakiś dyktator?
Coś takiego to tylko science-fiction, prawda?
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
}

↪ Poprzedni wpis - horror SF wg książki Koontz'a - "Odwieczny wróg".

✔ #zlotaeravhs Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką..._
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/

#komedia #scifi #komiks #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gimbynieznajo

Montago - (Wpis nr 324)

Dziś do cyklu ▸ #zlotaeravhs ◂ wrzucam film który jako pie...

źródło: comment_1607195626nkA4WLNQrWnI0iZrFLiLcp.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@EliG: też oglądałem w kinie ale nie przypomnę sobie teraz w którym. Może nawet więcej niż raz.
W każdym razie potem jeszcze parę razy go widziałem w tv i na #vhs ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MiQ27: To były czasy. Fotele na jednej wysokości i ta myśl żeby nikt wysoki przed tobą nie usiadł. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Montago: kiedyś czekałem w wielkiej kolejce na Gwiezdne Wojny a zamiast nich puścili ten ścierwiasty film. Tak po prostu i nikt nie wytłumaczył dlaczego nie mówiąc już o przeprosinach. Tak to było za komuny. Już po wsze czasy będę nienawidził tego kaczora ...
  • Odpowiedz
Dla mnie to nie jest złota era VHS tylko schyłek złotej ery małych dzielnicowych kin. To ostatni film, który widziałem w małym kinie Milenium w Bogucicach, dzielnicy Katowic.
  • Odpowiedz