Wpis z mikrobloga

Mireczki, kilka dni temu zainstalowałem sobie #fotowoltaika na dachu. Niestety falownik nie zmieścił się w przedpokoju i nie mając wyjścia musiałem powiesić go na zewnątrz (ma IP65). Problem w tym że fachowcy zawiesili go przed drzwiami wejściowymi co nie wygląda zbyt estetycznie. Czy w lato takie urządzenie mocno się nagrzewa? Czy mogę to zabudować, zachowując oczywiście odpowiednie odstępy i montując kratki wentylacyjne? Poradzcie coś proszę bo szczerze mówiąc jestem załamany :( #pv
oCzNiK - Mireczki, kilka dni temu zainstalowałem sobie #fotowoltaika na dachu. Nieste...

źródło: comment_16071853427wrU2nKIN9AqZDzePmpnSG.jpg

Pobierz
  • 45
@Mirkomil: handlowiec który podpisał ze mną umowę wskazał miejsce w przedpokoju w którym mogę powiesić falownik - twierdził że się zmieści. Miejsce mi odpowiadało, dlatego podpisałem umowę. Niestety jak tylko falownik do mnie dotarł to wiedziałem ze będą kłopoty bo okazał się dużo większy niż przestrzeń którą wybrał dla mnie handlowiec. Mam małe mieszkanko i nie było innego miejsca w którym mógłbym powiesić falownik, tak więc nie pozostało mi nic innego
@Mateos2: tak, falownik jest w stronę południa ale pod daszkiem - we wnęce. Większą część dnia będzie w cieniu - dopiero wieczorem słońce dociera w tym kierunku od strony zachodniej. Moja lepsza połówka też nie jest zadowolona, tak więc muszę coś z tym zrobić - myślę nad dobudowaniem komórki z drzwiczkami lub szafki tylko boje się że w lato podczas intensywnej pracy ograniczona cyrkulacja powietrza źle będzie wpływać na ten sprzęt.
@oCzNiK: no powiem Ci, że troszkę lepiej mogłeś się dogadać. My jak montujemy to staramy się jak najbardziej ukryć inwerter w takich miejsach zewnętrznych, spelniając jednocześnie odległości gwaracyjne. Kiepskie miejsce IMO. Może się tam nagrzać niepotrzebnie.
@magawek: może powinienem napisać jakąś reklamację? To nie firma krzak, może będą w stanie wykonać jakaś zabudowę która spełni wymogi bezpieczeństwa?
@oCzNiK: a widziałeś jak to montują? pytali Cię gdzie falownik? Skoro sie nie zmiescil w przedpokoju to na pewno Cię musieli spytac czy jest okej? Masz w domu inne miejsce, gdzie nie mieszkasz przykladowo (jakas piwniczka albo spiżarnia?) Reklamowac nie mozesz tego na co sie zgodziles jesli spytali. Jesli nie pytali, to moze warto do nich podbic. Ogolnie jak sie montuje PV to takie rzeczy sie czesto ustala z klientem by
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oCzNiK: sam falownik nie jest jakoś brzydki tylko wraz z rurkami wygląda trochę nie halo. Całość jakoś w miarę się komponuje z tymi pikowanymi panelami na elewacji
@Bomboniusz1986: po drugiej stronie nie ma zadaszenia i jest sporo słońca :( będę musiał dorobić "komórkę" w której zamknę falownik a kable ukryć w ścianie - tak więc zamiast oszczędności narobiłem sobie tylko kosztów eh :D
@oCzNiK ja sobie dorobiłem daszek z blachy, mimo, że niby IP 65 i pod balkonem z drewna, słońce też trochę po nim operuje, ale bez przesady myślę, że w Izraelu takim jest temperatura taka jak u nas w słońcu i tam też ludzie mają falowniki. Wiesz nie myli się tylko ten co nic nie robi, ale tak po prawdzie to Ty na to będziesz patrzył, ekipa się zawinie i ma w nosie,
@Mirkomil: A czy takie falowniki mają jakieś zabezpieczenia przed przegrzaniem? Czy w wypadku gdy wyjadę np. na wakacje a przyjdą upalne dni to taki falownik może się zapalić od ciepła czy po prostu się wyłączy/zmniejszy moc?