Wpis z mikrobloga

Jaki laptop na grudzień 2020? Lista najciekawszych laptopów w grudniu w różnych przedziałach cenowych, wersja BETA, bo laptopy się pojawiają, znikają, a planuję jeszcze wyjątkowo przedziały 5000 zł i 6000 zł. Sytuacja jest dynamiczna, więc jak znajdę jakąś promocję to też ją postaram się dodać, ogólnie napisałem czego warto szukać i co może być przecenione jak teraz jest drożej itd.

do około 2500 zł tu nawet niezłe były Delle z ryzenami 4500U i 2 slotami na ram za około 2600 zł, może jeszcze wrócą w tym roku, na minus niemiecka klawiatura.
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Może się jeszcze komuś przyda:
- najciekawsze części do składania PC na końcówkę roku i pierwszy kwartał 2021, jak oczywiście gdzieś znajdziecie nowego RTXa czy Radeona w rozsądnych cenach z dostawą w przeciągu kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o laptopy z procesorami AMD to problem jest taki, że 80% zarezerwowanych 7 nm mocy produkcyjnych u TSMC przez AMD jest przeznaczane na produkcje chipów do nowych konsol, na pewno do końca tego roku. W pozostałych 20% zmieścić się muszą desktopowe procesory Zen 2 i Zen 3, mobilne Zen 2, karty graficzne z rodziny Navi 1 i Navi 2.

Premiery nowych mobilnych kart graficznych Ampere, mobilnych procesorów Zen 3 i nowych układów od Intela jest częściowo szykowana na styczeń. Wtedy też będą się pojawiać pierwsze zapowiedzi nowych laptopów i tak pewnie do marca. Jednak szanse, że się takie komputery pojawią w Polsce wcześniej niż w drugim kwartale 2021 są niewielkie.
#pustulkowelaptopy
  • 496
@Pustulka: Czy lapka 14 cali badziej w strone biznesowego znajde teraz (niepotrzebna karta graficzna. Ważny mocny procek)? Z tego co patrze to lipa chyba na rynku?
Celowałem w kwote 6k ale nawet za tyle to są badziewia jakieś
@Pustulka: A jak oceniasz chłodzenie skierowane w strone monitora? W znacznej większości jak przeglądałem to właśnie tak jest montowane ale wydaje mi się że będzie to niekomfortowe. Do tego niema wpływu to na ekran?
@Pustulka: Aaa to git myślałem że tylko ja jakoś dziwnie podchodzę do tego że dziwnie montowane jest chłodzenie :D
No nic dzięki za robotę czekam na następne aktualizacje od Ciebie. Kiedyś coś kupie :D
@Pustulka: Asus G14 wygląda okej ale mi na laptopie kompletnie niepotrzebna karta graficzna.
HP Elitebook 845 G8 wygląda spoko tyle że jak mówisz niema go :/
Nie chce wydawać kasy w np karte graficzną bo mi kompletnie niepotrzebna (mam stacjonarkę). Wole zainwestować w lepszego procka, i jakąś normalną matryce i obudowę. Najbardziej podoba mi się Lenovo X1 ale nie dość że cena wysoka, to jeszcze nie oferuje nic specjalnego
Laptop bardziej
@Pustulka: hej
Wracam do pomysłu z kupnem lapka. Do programowanka i moze jakichś gierek, ale to by musiała być opcja dołożenia drugiego dysku ssd.
Czy te lapki są drogie w tych cenach?
lepsiejszy omen
gorszy omen

16delmy to trochę mało, warto dopłacić do tego procka/karty tyle kasy? Może pojawiło się coś lepszego od świąt?
Dzięki.

A może w ogole nie dawać tym z xkom grzebać i samemu ramu dołożyć?
@arahooo: 3000 zł za ten laptop to dość sporo, raczej nie warto na niego tyle wydawać. Co grafiki to tam jest AMD Radeon RX Vega 6, wydajność tego układu jest taka jak tutaj, mniej więcej: https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-RX-Vega-6-Ryzen-4000-GPU-Benchmarks-and-Specs.453149.0.html

Może pojawiło się coś lepszego od świąt?

@TheAdas: Sporo osób czeka na Legion z ryzenami 5800H i RTXem 3060, Omen w podobnej konfiguracji będzie droższy. Natomiast te z linku nieopłacalne.

A może w ogole
@Pustulka: kińczyk niet ;)
Ale te nowe legiony/omeny to pewnie będą droższe niż to ~5k? Mogę dołożyć, ale też nie chce przesadzać, bo to nie będzie raczej mój głowny komputer, bo na razie pracuje z chaty głownie i mam desktop.
Sprawdziłem sobie wydajność 4800h vs 5800h
i 1660ti vs 3060

I taka duża różnica toto nie jest, jeśli te porównania są wiarygodne.

A jaki jest powód, że omeny są droższe?
@Pustulka: Szukam laptopa do pracy dla różowej:
- budżet 6k (wraz z Windowsem i pakietem MS office)
- ~15 cali
- wideokonferencje (różowa ma mikrofon zewnętrzny), przeglądarka, programy biurowe i do obliczeń statystycznych (RStudio, więc dobry procek mile widziany i może być 32GB RAM, aczkolwiek nie jest to krytyczne)
- nie ma potrzeby karty graficznej
- ładny, solidny :)
- w miarę możliwości lekki, przenośny i cichy
@Pustulka: Panie Pustułka, kiedy można się spodziewać w Polsce tych nowych Lenovo, realnie?
No i czy warto na nie czekać - czy recenzje mają równie dobre co te modele z matrycą 144hz i AMD 4800h?
Ostatnie pytanie - ile może kosztować ~konfig z 3060 i czy będą różne TDP?
Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheAdas:

I taka duża różnica toto nie jest, jeśli te porównania są wiarygodne.


userbenchmark to kiepskie źródło informacji na temat wydajności, raczej z laptopowych cpu i gpu to notebookcheck i np. kanał hardwareunboxed.

RTX3060 TDG 130W(115W+15W) jest średnio jakieś 20-23% szybszy od RTX2060 TDG 115W, a te słabsze warianty 3060 lepsze o ~10-11% od RTXa 2060.

A jaki jest powód, że omeny są droższe?


Trochę lepsze wykonanie i HP się bardziej
@loputocrack: Lenovo Polska twierdzi, że dostawy Legionów z 5800H i RTX 3060 i 3070 w tym miesiącu, ale jakie to będzie mieć przełożenie na rzeczywistość to kto wie, pierwsza z cen za wersję z RTXem 3070 i lepszą matrycą - 7299 zł - link
@Pustulka: A te nowe Legiony mają już rozwiązany problem beznadziejnych zawiasów? bo widziałem że w poprzedniej serii sporo bylo problemow z tym, do tego stopnia ze matryca niektórym wychodzila ()