Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi obeznanych z pośrednictwem.

Co ryzykuję jak zrobię podchody pod sprzedawcę nieruchomości bez agenta?
Jedyne ogłoszenie mieszkania jest przez biuro nieruchomości, wiec jest duża szansa, że sprzedawca ma jaką umowę lojalnościową sprzedaży na wyłączność.

Dodam, że już raz widziałem mieszkanie w obecności agenta, więc już znają moją mordę.

#nieruchomosci
  • 8
@Jack_Strong:

Agent ma umowę ze sprzedawcą i w tej umowie jest zawsze kilka paragrafów zabezpieczających jego interes.
... więc on i tak swoją prowizję dostanie.

jaki zysk Ty kupujący masz że omijasz agenta ?

Jeżeli myślisz, że będzie taniej i ktoś będzie ryzykował ew roszczenia i rozprawę sądową ze strony agenta ... powodzenia ;)
@nairami: Agent będzie chciał tez 1% od kupującego.

I poza aspektem finansowym agent okazał się strasznym Januszem Biznesu dlatego jeśli nawet chcę kupić dane mieszkanie, to nie przez tego pośrednika.
@Jack_Strong: jeśli już oglądałeś mieszkanie, ale nie podpisywałeś z nim umowy o pośrednictwo, to idź do właściciela i licz na to, że będzie chciał z Tobą gadać. Wlaściciel i tak będzie musiał zapłacić pośrednikowi.
Właściciel i tak będzie musiał zapłacić pośrednikowi.


@edzie: Czyli maja zapis w umowie, ze jeśli dojdzie do transakcji z udziałem klienta którego przyprowadził Agent, to z automatu mu płaca prowizje?
Czyli maja zapis w umowie


@Jack_Strong: Ja wiem, że mirki są zajebiste ale wątpię, żeby ktokolwiek był aż tak zajebisty by wywróżyć z fusów jaką umowę z pośrednikiem podpisał sprzedający mieszkanie.

Generalnie w standardzie są zapisy gwarantujące pośrednikowi wypłatę prowizji w przypadku dogadywania się za plecami ale różnie mogą być sformułowane. Czy sprzedający podpisał umowę na wyłączność czy nie my nie wiemy i nikt poza sprzedającym ci nie powie.