Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Ehh, zdałem sobie sprawę że tak na prawdę nic nie sprawia mi radości i nie daje satysfakcji.

Myślałem że pieniądze dadzą mi szczęście o satysfakcję, ale mimo że nie jestem bogaty, to nam trochę pieniążków i pewnie jak będę starszy to będę miał ich trochę więcej. Na razie nie zauważam żadnej poprawy tym że mam pieniądze

Tak samo ze związkami, wydaje mi się że gdybym miał dziewczynę to byłbym najszczęśliwszy na świecie, jednak miałem jakiś tam kontakt z loszkami, dosyć łatwo znajduje sobie znajomości. I doszła mnie realizacja że nawet jak będę miał loszke to tak samo będę się czuł.

Myślę sobie że mój mózg przez prokratynacje opóźnia mi osiągnięcie moich celów, ponieważ kiedy do nich dojdę to będzie "no okej, co teraz?"

W sumie to nie jest żaden #zalesie tylko rozkmina o tym co ma człowiek robić jeśli nie znajduje żadnej satysfakcji w życiu?

#przegryw #depresja #filozofia #psychologia
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GouaDupaZPiwnicy: nie przelewało się za dzieciaka, ale nie miałem najgorzej, rodzice kochali mnie, chcieli jak najlepiej itp

Chociaż od małego zamknięty w sobie byłem, nie wiem czemu, bo każdy w rodzinie normalny pod względem psychicznym, nawet pytałem się i nie ma historii chorób psychicznych.

U mnie nie wiem skąd się to bierze
@kamilek98PL: Pieniądze, to ani te przysłowiowe szczęście, ani żadna satysfakcja. Pieniądze są po prostu synonimem wolności. Mówiąc mam tyle a tyle pieniędzy, mówisz mam tyle a tyle wolności. Mając określoną sumę pieniędzy masz konkretny zakres możliwości spełnienia swoich potrzeb. Może on być po prostu szerszy lub węższy. Na tyle na ile będziesz miał dóbr, na tyle możesz żyć tak jak Ci się podoba. Im więcej masz pieniędzy tym mniej musisz słuchać