Wpis z mikrobloga

Halo Mireczki i Mirabelki.

Podrzucamy pomysł na trip pieszy lub rowerowy.

To Szlak Jakubowy w Olsztynie, na Warmii, który jest częścią najsłynniejszego w Europie ale może też na świecie, szlaku pielgrzymkowego, który prowadzi do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Olsztyński odcinek ma ponad 15 km i prowadzi wokół najpiękniejszych jezior, zabytkowych kamienic, warmińskich chat i regionalnych knajpek.
Dla nas zdecydowanie bardziej od pielgrzymkowego charakteru to świetny pretekst na pieszą lub rowerową wycieczkę z pięknymi pejzażami, kawałkiem niebanalnej historii i fajnymi knajpkami dla oddechu.

Zerknijcie na ten film, który pokazuje jak piękna jest trasa i okolica jaką się w jej trakcie odwiedza.

Szlak Jakubowy w Olsztynie w filmie

Będziemy wdzięczni za pomoc w wykopkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#szalonewalizki #warmia #szlakjakubowy #olsztyn #turystykapiesza #turystykarowerowa #wschodyslonca #zabytkiolsztyna
#katedraolsztyn #mikolajkopernik #kuchniaregionalna #fajneknajpki #kuchnia #restauracje
Pobierz SzaloneWalizki - Halo Mireczki i Mirabelki.

Podrzucamy pomysł na trip pieszy lub r...
źródło: comment_16068144487G8pI4c9YCUGucXqOfica1.jpg
  • 14
@Phoryn: Ja tu mieszkam ponad 30 lat i też nie wiedziałam :-D
@SzaloneWalizki: Świetny film. Pomijając wyżej ww. hejnalistę to nie znałam też kilku innych ciekawostek.
Chyba tak to jest, że jak się w jakimś miejscu mieszka to pewne rzeczy wydają się zupełnie neutralne, niezauważalne na co dzień, a przyjeżdża ktoś "obcy" i nagle się okazuje, że jest w nich coś wyjątkowego. Tak jak przykładowa ulica Dąbrowszczaków, którą przejeżdżam bardzo
@feketehajuno: nie uwierzysz, my jesteśmy stąd, mieszkamy ponad 30 lat w Olsztynie i doceniamy to miasto najbardziej dzięki podróżom po świecie. A udało nam się być już w 55 krajach, w tym niektórych wielokrotnie. Gdy naoglądamy się jak świat wygląda naprawdę, nie zawsze tak jak na pięknych pocztówkach to dopiero widzimy, że obok mamy super miejsce.
@SzaloneWalizki: To prawda, ja nie mam tak bogatej kolekcji (13 krajów) ale zawsze uwielbiałem wracać do Olsztyna, i mimo, że może nie ma tu pracy z takimi zarobkami jak w stolicy czy Gdańsku, to miasto jest moim TOP 1 :)
Polecam jeśli ktoś mieszka w Olsztynie a tęskni za wiejskimi klimatami( ja pochodzę z Kurpi) udać się na północ od Olsztyna. Ja w tym roku wybrałem się rowerem do Tolkmicka i