Wpis z mikrobloga

Zamierzam zdywersyfikować swoje oszczędności obecnie trzymane w całości w złotówkach na koncie oszczędnościowym. Chcę kupić ETFy na złoto i srebro zabezpieczone fizycznym metalem takie jak Sprott Physical Gold Trust (PHYS) czy Sprott Physical Silver Trust (PSLV). Które konto maklerskie umożliwi mi takie rozwiązanie? Czy są jeszcze jakieś inne tego typu instrumenty? Nie chcę kupować monet bulionowych ze względu na sporą marżę dilerów i problemy z ewentualną odsprzedażą fizycznego kruszcu na rynku wtórnym.

#kontomaklerskie #gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@MisiekPrzerwa: > Nie chcę kupować monet bulionowych ze względu na sporą marżę dilerów i problemy z ewentualną odsprzedażą fizycznego kruszcu na rynku wtórnym.

A skąd masz takie informacje o problemach z odsprzedażą? Marża jest niezmienna od lat. Złoto fizyczne się kupuje bardziej na wszelki wypadek niż żeby na tym zarabiać w krótkim okresie czasu (imo).
  • Odpowiedz
  • 0
@evilonep planuję zakup nieruchomości. Mimo wszystko chcę kupić złoto w formie, która pozwoli mi na w miarę szybką sprzedaż. Do tej pory kiepsko mi szły poszukiwania czterech kątów, więc wolę co nie co przerzucić z oszczędności właśnie na złoto. Tak na wszelki wypadek, a przy okazji korzystając z ostatniej korekty.
  • Odpowiedz
  • 0
@evilonep zacząłem szukać nieruchomości w październiku 2019 i do tej pory nie znalazłem nic, co by mi odpowiadało. Jak tak dalej pójdzie to za dwa lata nie będę miał ani oszczędności, ani mieszkania xD
  • Odpowiedz
@MisiekPrzerwa: no ale w złoto?! To jest na czarną godzinę... Of course wg mnie. To nie jest na krótkoterminową inwestycję. Zainteresuj się etfem ishares, powinno rosnąć. No, ale jak zawsze - domysły.
  • Odpowiedz