Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #programowanie #javascript #nodejs
TLDR: Mam problem z błędem Cross-Origin Request Blocked

Jestem zielony jeśli chodzi o programowanie w javascript, ale coś tu ciułam. Próbuje skompilować bibliotekę vtk tak, żeby wyświetlała jakieś bryły 3D. Udało mi się uruchomić kilka skryptów ze strony vtk ale ciągle nie mogę sobie poradzić z tym na którym najbardziej mi zależy czyli przykładzie PolyDataReader.
Problem polega na tym, że w momencie gdy skrypt próbuje załadować plik to wyskakuje błąd Cross-Origin Request Blocked. Nieważne czy plik znajduje się na dysku lokalnym czy na stronie internetowej. Jak na tą chwilę uruchamiam wszystko z poziomu localhost. Kiedyś miałem taki problem z Wordpressem, ale tam udało się to załatwić poprzez dodanie kilku linijek .htaccess file.

Dzięki za jakiekolwiek info jak tego uniknąć
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bogdan191: cors oznacza że serwer do którego wołasz nie ma zdefiniowanej polityki dla twojego hosta, tu zakładam że dla localhost z którego próbujesz się łączyć. Z kontekstu nie wynika czy hostujesz backend u siebie czy wołasz o czyjś, więc zakładam że u siebie.

Musisz zdefiniować politykę cors, poszperaj w necie jak tego używać. Dla przykładowo backendu nodejs hostowanego poprzez express tu masz jakiś pierwszy lepszy przykład https://stackabuse.com/handling-cors-with-node-js/
  • Odpowiedz