Wpis z mikrobloga

Mamy na pokładzie jakiegoś stomatologa albo kogoś orientującego się w #wybielanie zębów?
Chciałbym się was spytać czy mieliście, czy polecacie i jakieś ogólne przemyślenia z autopsji bo sam się zabieram za to i słyszałem wiele sprzecznych opinii na temat wybielania i konsekwencji dla zębów z tego zabiegu.

#medycyna #zeby #lekarz
  • 12
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: Kup dobrą szczoteczkę soniczną + dobrą pastę. U mnie dwa odcienie jaśniej w 2 tygodnie + pozbyłem się kamienia, który zawsze się osadzał i raz w roku musiałem chodzić na piaskowanie.

Tylko dobrą szczoteczkę, bo wcześniej przez 3 lata miałem jakąś najtańszą.
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: mam oclean one od xiaomi. Także chyba git jest. I mam już ją z 2-3 miechy, myję 3x dziennie. Pasty już probowałem wszelkiej maści skacząc po firmach, po rodzajach (typu z weglem aktywnym etc) i #!$%@? daje. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: węgiel aktywny niszczy szkliwo i nie ma działania wybielającego. Pasty wybielające też nie wybielają, pomagają utrzymać naturalny kolor zębów. Jak chcesz wybielić zęby o kilka tonów, to wybierz wybielanie nakładkowe. U dentysty dostaniesz indywidualnie wykonane nakładki i żele wybielające, wybielanie trwa 14 dni.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: Nie da się wybielić zębów bez wpływu na szkliwo. Natomiast da się wybielić w sposób ograniczający negatywny wpływ środka wybielającego. Bardzo fajnie sprawdzają się dwa żele, które mają dodatki substancji wspomagających remineralizację szkliwa: Philips Zoom i White Dental Beauty, pacjenci nie zgłaszają po nich nadwrażliwości.
Jak długo to zależy od Twojej diety i tego czy palisz. Jak nie palisz i nie pijesz kawy, herbaty czy czerwonego wina hektolitrami to tak
  • Odpowiedz