Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się mocno nad apostazją ale boję się że jeśli mój "przyszły" mąż będzie chciał wziąć tylko i wyłącznie ślub kościelny to co wtedy? Co jeśli przekreślę znajomość (bo zapewne tak mi doradzicie - jak nie ten to inny) i znajdę kogoś innego i ta sytuacja się powtórzy? Najbliżej mi do agnostycyzmu / buddyzmu. Wigilię spędzam z rodziną (włącznie z wszystkimi "obrzędami") wyłącznie z czystego szacunku aniżeli "ja to nie wieżę i mam Was gdzieś!" - nie, to a raczej takie zachowanie z mojej strony w stosunku do najbliższej rodziny jest złe.

#apostazja #wiara #katolicyzm #bekazkatoli #zwiazki
  • 21
Zastanawiam się mocno nad apostazją


@firis: Zastanow sie nad pytaniem "a co to zmieni".
Bo zmieni to nic. Nie wykresla Cie z ksiag. kosciol to nie internet-tam "prawo do bycia zapomnianym" nie istnieje.
Nie chodzi o to ze namawiem do przucenia pomyslu. Tylko ze poza osobista satysfakcja daje on nic.

Ja od 20+ lat jestem zdeklarowanym ateista. Do koscilola chodze tylko na pogrzeby znajomych (zeby okazac im szacunek) Kiedys jeszcze chodzilem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@firis: zwykle takie rzeczy jak religijność wychodzą raczej na długo przed ślubem. Ale nawet gdyby cię zmuszał do wzięcia ślubu kościelnego i wzięlibyście jednostronny, to później mógłby truć dupę o chrzest dzieci, komunie, bierzmowania, itd. więc warto wcześniej zaznaczać oczekiwania.
@4833478: Właśnie przez takie podejście, ciągle KK ma tak duży wpływ. Bo mogą pokazać, że nasza wspólnota jest taka wielka.
Równie dobrze, można nie chodzić na wybory "bo twój 1 głos właściwie nic nie zmienia". Może trochę dalekie porównanie, ale odnosi się do tego samego problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@firis:

że jeśli mój "przyszły" mąż będzie chciał wziąć tylko i wyłącznie ślub kościelny to co wtedy?


Nie wiem jak ty, ale ja nie wyobrażam sobie związku z osobą, która ma skrajnie różne niż moje poglądy, zwłaszcza te religijne. To jest zbyt ważny obszar w życiu.

Przed ślubem kościelnym chodzi się na nauki - naprawdę jesteś gotowa słuchać wywodów prawiczka na temat tego jak powinniście żyć w małżeństwie?
proponuję znaleźć sobie partnera o podobnych poglądach. Potem wyjdą inne spięcia...kwestia chrztu dziecka itp. I ostatecznie będziesz żyć w konflikcie z własnymi przekonaniami


@Perkotka: oj zdecydowanie podzielam Twojego poglądy. Naprawdę ateista jest na straconej pozycji w związku z katoliczką.