Wpis z mikrobloga

@pmub: To jest najbardziej #!$%@? w tym narodzie - tak naprawdę PRL by nie upadł, gdyby nie potężny kryzys gospodarczy, sprawiający, że ludzie nie mieli co do gara włożyć, plus chwiejący się w posadach ZSRR.

Kraj pier*olonych minimalistów.

Ogarnia mnie śmiech, kiedy słyszę, że konfiarze określają siebie mianem wolnościowców - w czasach PRL pewnie byliby w partii, a cześć z nich TW, bo pomijając niechęć czerwonych do kościółka, to w sumie
@rafalewtrancamsie:
Każdy głosował tak jak chciał.
Konfederacja nikogo nie poparła bo to by było polityczne samobójstwo.

Program trzaskowskiego to było socjalistyczne #!$%@? o niczym żeby podkupić jakiś patusów.

https://www.money.pl/gospodarka/program-trzaskowskiego-100-plus-10-tys-zl-na-ekoremont-oplaty-za-plastik-i-inne-6525591668201601a.html

Tu masz wyniki z normalnego źródła.
Latarenko - @rafalewtrancamsie: 
Każdy głosował tak jak chciał. 
Konfederacja nikog...

źródło: comment_1606611455aDF3AF5A1DHpJUDSoxpfTb.jpg

Pobierz
@Latarenko: Polityczne samobójstwo to jest każda wypowiedź Brauna czy Ozjasza - zrozum chłopie, że nikt poważny nie traktuje tej partii w innych kategoriach niż szurostwo.

Konfa mocno by podbudowała swój wizerunek wśród normalnych ludzi, gdyby wsparła Trzaska, a przede wszystkim zrobiłaby coś dobrego dla Polski - jak się jednak stało, to wiemy wszyscy.
@Spacebound8: @Latarenko I tak oznacza to, że 39,1% konfederastów zgadza się w całości z polityką PiSu. To by miało sens, bo większość kryptopisowców na wykopie zasłania się tym, że nie popierają PiS lecz Konfederację.
Zaraz mi pewnie powiecie, że to mniejsze zło, że kogoś trzeba było wybrać, że Trzaskowski też jest dzbanem...

Otóż nie! To była druga tura wyborów na PREZYDENTA. Zakładając, że wszyscy wiedzą, jakie są jego kompetencje (bo przecież
@SynagogaSzatana: "I tak oznacza to, że 39,1% konfederastów zgadza się w całości z polityką PiSu." Skąd ta pewność że zgadzają się w CAŁOŚCI? Czasem wybiera się opcję z którą się nie zgadzamy w niektórych sprawach ale wydaje nam się atrakcyjniejszy niż kontrkandydat. Sam głosowałem w pierwszej turze na Bosaka (teraz bym się mocniej wahał i być może byłby to Hołownia/Żółtek) a w drugiej na Trzaskowskiego, ale Konfederacja to też narodowcy i
@Spacebound8: A przeczytałeś w całości to co napisałem? Światopogląd kandydata nie ma tu nic do rzeczy jeżeli nie wywodzi się on z partii rządzącej. Nie byłby on w stanie przepchnąć ani jednej ustawy na temat LGBT i wszyscy to przecież wiedzą. Świadomy wyborca nie kieruje się tym jak bardzo kogoś lubi a tym, jakie realne skutki będzie miał jego wybór. Podkreślam - realne.