Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mircy mam pytanie, kupiłem auto i muszę je przerejestrować aczkolwiek ze względu na wiek chciałbym wbić ojca na współwłaściciela. Jak to rozegrać? Spisać umowę o darowiznie i z nią iść do starostwa czy jak?
Na umowie zakup jest na mnie, w urzędzie jeszcze nie byłem od momentu zakupu #kiciochpyta #motoryzacyja #prawo #auta
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuCzadoreQ: a składki nie są liczone od osoby na którą jest umowa? Taka osoba jest wbitą w dowód jako właściciel, a adnotacja o współwłaścicielu jest na kolejnych stronach.
  • Odpowiedz
@polski_surfer ja zarejestrowałem na siebie, dałem mamie umowa 50%, wbili mi to w starostwie w dowód rej. Następnie złożyłem odrszu sdz2 do US żeby nie, apomniec (po pol roku dowala podatek). Następnie do ubezpieczalni i parę setek zaoszczędziłem.
  • Odpowiedz
ojciec musi być głównym posiadaczem, a ty co najwyżej współwłaścicielem


@07zglosSie Niestety ale to nieprawda, ojciec może być w dowolnym miejscu w dowodzie a i tak zniżki i zwyżki wszystkich współwłaścicieli będą uwzględnione. Dodatkowo zawierającym polisę może być jedna osoba (ale na samej polisie wszyscy), również dowolny ze współwłaścicieli, ten ze zniżkami, ten bez, ten z pierwszego miejsca czy ten z adnotacji. Przez lata przerobiłem chyba wszystkie warianty w różnych samochodach i
  • Odpowiedz