Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@papaj_21_37: mi wygodnie się sortuje bo mam kilka kubłów, plastiki i papier dłużej mogą leżeć i rzadziej śmiecibtrzeba wynosić. Ale ze względu na ceny są absurdalne, kosze rzadziej opróżniane i że kosze do segregacji u mnie są #!$%@? przemyślane i można się pobrudzic próbując się do nich dostaç to potem posegregowane śmieci wyjebuje do wspólnego kubła tak czy siak. Nie będę placił za głupote kogoś innego.
@papaj_21_37: dobra a masz świadomość co się dzieje z tym plastikiem, który segregujesz? Pomijając fakt, że mamy techniczne możliwości przetworzenia tylko małego procentu tego plastiku to on najczęściej nie wraca w tej samej postaci. Czyli przykładowo z butelki po wodzie możesz już tylko zrobić opakowanie do chemii gospodarczej. Część z tych materiałów jest wykorzystana do produkcji na przykład części samochodowych. Czyli tak czy siak "wraca do środowiska" i magicznie nie znika.
@lulok91: szczerze to nie wiem co się dzieje z tworzywami, wiem że na pewno część jest przetwarzana na granulat. Jednakże to nie jest zmartwienie konsumenta, rozwiązanie systemowe powinno gwarantować przetwarzanie. Poza tym systemowo powinniśmy ograniczać produkcję nowych tworzyw i w miarę możliwości zastępować papierem