Wpis z mikrobloga

Google Store odradzam, chyba że masz kogoś w DE kto może odebrać przesyłkę i wysłać telefon w razie skorzystania z gwarancji.
Dziś próbowałem zamówić z saturn.de poprzez pośrednika mailboxde, jednak zamówienie zostało anulowane po kilku godzinach. Rok temu kupiłem w ten sposób 3a i było bez problemów. Aktualnie czekam aż pixele pojawią się w niemieckim Amazonie...
@Shumitu: miałem Nexusa 5X i nieźle go wspominam ze względu na system. Gorzej trochę z wytrzymałością - dosłownie pod koniec gwarancji nagle przestał działać ekran.
@maves: @DzieckoSzczescia: Słyszałem właśnie, że mediamarkt i saturn .de coś nie chcą wysyłać na maiboxde. Dlatego myślałem, żeby skorzystać bezpośrednio z Google Store w niemcowni.
@play_polska: Mam opiekuna biznesowego niby, ale powiedział mi wprost, że na Note 10 Lite nie mam co liczyć, bo Samsung już ich wam nie dostarcza. O Pixela nawet nie pytam, bo w Polsce 4a jest droższy od 4a 5G z Niemiec. ¯\_(ツ)_/¯
@bojesiewody: ja przesiadłem się teraz z nexusa 6P na Pixela 4a 5g i różnica jest kolosalna.
Co do zakupu, kupiłem w niemieckim mediaexpert na niemiecki adres. Ogólnie do 18.11 była przedsprzedaż i przy zakupie w przedsprzedaży, nieważne czy google store, czy inny sklep, dorzucali słuchawki bezprzewodowe bose za 1000 zł, dlatego opłacało się kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shumitu: Nawet mnie nie nerwuj z takimi przegapionymi promocjami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Patrzyłem na xkomie, bo tam kupiłem wtedy nexusa, to Pixel 3a jest za 2299, a z zachodu wychodzi 4a 5g za jakieś 2100-2200. (°°
OK. Zapytałem się u źródła w samym Guglu i przy zamówieniu z Niemiec jak najbardziej obowiązuje gwarancja. Serwis nic nie naprawia, urządzenie jest za każdym razem wymieniane, więc po prostu koszt wysyłki tam i z powrotem. Nic nie wiedzą o jakichkolwiek problemach z mailboxde - można zamawiać.
@suicide_is_painless: dobra, po przekierowywaniu mnie od osoby do osoby gdzie po drodze, ktoś z US pytał się czy Polska to region w Niemczech, trafiłem też do działu wsparcia produktu Google One.. finalnie szósta osoba powiedziała mi, że wysyłają tylko na niemieckie adresy. Ostatecznie anulowałem zamówienie chociaż nie wiem czy to zrobiłem, bo była tylko opcja cancel dla shippment, więc może teraz mam to odebrać osobiście..

Dziś już nie mam siły dalej
@modessef1: ...ale zabawa.

Ja z kolei próbowałem zamówić z google przez mailbox, ale w koszyku nie ma pola na numer NIP. Założyłem, że pobiera go z konta, ale konto mam prywatne, ręcznie numeru nie da się nadać więc podejrzewam, że trzeba z kolei zrobić firmowe...i tak się kreci ta karuzela.
@modessef1: patrzyłem na niemieckim mediamarkt i jest tam tel w podstawowej cenie i można dokupić etui za ~7 EUR, ale nie widzę nigdzie szkła ochronnego. Te znalazłem jedynie na ebay i amazonie. Daj znać jakby udało Ci się w jednym miejscu znaleźć cały zestaw tj. telefon, etui, szkło. Nie chcę mi się multiplikować przesyłek dodatkowo.
@suicide_is_painless: jeszcze zauważyłem, że zarówno Google Store jak i Media Markt pokazują estymowany czas dowozu towaru na terenie Niemiec na 12.12 co oznacza, że nie mają tych telefonów na stanie jeszcze (przynajmniej w tym szarawym kolorze). Dla przykładu case do tego telefonu ma estymowany czas dojazdu na 04.12.
Zatem realnie planują mieć telefon na stanie w okolicach ~08.12
@modessef1: Napisałem do pomocy technicznej niemieckiej po angielsku coby nie było zbyt prosto :D
W pomocy znajduje się informacja o możliwości wysłania prośby o fakturę VAT w momencie zakupu jako gość. W google pay da się również generować faktury VAT ale tam mam dalej konto osobiste mimo konta firmowe...
@suicide_is_painless: jak jak do nich pisałem o invoice to w odpowiedzi odpisywali, że nie ma żadnego problemu z receipt :)
Póżniej w ich dokumentacji też widziałem info o FVAT, więc jakoś się da, ale koniec końców nie widzę sensu by się z tym pałować. Cena u nich taka sama jak w innych sklepach. W innym wątku Mirek polecił mi fnac.com gdzie mają wysyłkę do PL za ~11 EUR i czekam, aż
@modessef1: Heh, pewnie się da, ale poziom skomplikowania aby to uzyskać jakiś kosmiczny :D. Dostałem też dziś mail z polskiej pomocy z informacją, że w sumie nie mogą mi pomóc ponieważ Google Store'a nie ma w PL a NIPu nie mogę dodać do swojego obecnie prywatnego konta ;).

Też myślałem o fnac.com! Ale gdzieś mi się obijało, że nie wiadomo co z gwarancją etc. więc zakładam, że ten sam problem dotyczy
@suicide_is_painless: i jak tam Twój telefonik? Moja przygoda z szajsungiem zaczęła się podobnie jak z googlem, czyli źle :D
Przez ich oficjalny sklep zamówiłem wersje 8gb ram, a po odpaleniu telwfonu widzę, że mam wersję 6gb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zadzwoniłem na infolinię i okazało się, że europa w większości ma wersje 8gb, a polaczki cebulaczki dostają 6gb. Zgłosiłem reklamację jako towar niezgodny z opisem i czekam