Wpis z mikrobloga

Trzymajcie mnie, bo nie wytrzymie.

Prowadzę zajęcia w przedszkolu, na których uczę dzieci o zdrowiu jamy ustnej, jak właściwie o nie dbać, co jeść itd. Po jednych zajęciach podszedł do mnie 6-latek i zapłakany powiedział, że bolą go zęby, ale wstydzi się pokazać. W końcu mi pokazał i okazało się, że zamiast przednich zębów ma już tylko czarne pieńki. Zapytał mnie czy mogłabym porozmawiać z jego rodzicami i namówić na wizytę u mnie. Zgodziłam się. Zadzwoniłam do nich (nr miałam od przedszkolanki) i przedstawiłam jaka jest sytuacja. Mama stwierdziła, że nie wiedziała, że jest tak źle i że przyjdą.

Po czym dzisiaj przedszkolanka opowiedziała mi, że ojciec tego dziecka do niej przyszedł i zapytał jaki ma procent od moich zabiegów, że tak dzieci do dentysty wysyła (°° ()

#bekazpodludzi #stomatologia #medycyna to biedne dziecko ze względu na ojca to też taki trochę #przegryw
  • 130
@SkrytyZolw: #!$%@?*le jedne. . Zgłaszaj patole to może akurat ktoś sie zainteresuje. też widziałem taki przypadek, czarne zęby - biedne dziecko, w końcu służby odebrały dziecko, ale i tak tyle lat ignorowały patologie alkoholiczną, a dobrze wiedzieli co sie dzieje.
Prawidłowo tagujesz przegryw bo młody za 10 lat może na tagu wylądować :/

Aha, jesteś super różowa, bravo za reakcję!
echhh pewnie patola, po twarzy poznasz od razu


@hansschrodinger: oj zdziwiłbyś się. Kiedyś do gabinetu wszedł mi taki typowy seba, w bluzie polski walczącej, łysa glaca, twarz myślą niezmącona. A jak zaczęłam z nim rozmawiać na temat dbania o zdrowie jamy ustnej dziecka, rozwoju itp, to byłam w ciężkim szoku, bo miał naprawdę obszerną wiedzę i widać było, że dużo wcześniej czytał. Od tamtej pory jest dużo ostrożniejsza w takich ocenach.