Wpis z mikrobloga

Trzymajcie mnie, bo nie wytrzymie.

Prowadzę zajęcia w przedszkolu, na których uczę dzieci o zdrowiu jamy ustnej, jak właściwie o nie dbać, co jeść itd. Po jednych zajęciach podszedł do mnie 6-latek i zapłakany powiedział, że bolą go zęby, ale wstydzi się pokazać. W końcu mi pokazał i okazało się, że zamiast przednich zębów ma już tylko czarne pieńki. Zapytał mnie czy mogłabym porozmawiać z jego rodzicami i namówić na wizytę u mnie. Zgodziłam się. Zadzwoniłam do nich (nr miałam od przedszkolanki) i przedstawiłam jaka jest sytuacja. Mama stwierdziła, że nie wiedziała, że jest tak źle i że przyjdą.

Po czym dzisiaj przedszkolanka opowiedziała mi, że ojciec tego dziecka do niej przyszedł i zapytał jaki ma procent od moich zabiegów, że tak dzieci do dentysty wysyła (°° ()

#bekazpodludzi #stomatologia #medycyna to biedne dziecko ze względu na ojca to też taki trochę #przegryw
  • 130
liczę na rozsądną mamę


@SkrytyZolw: nie licz, jeżeli dziecko 6 lat nie myje zębów to zaniedbują je ze wszystkim innym również. Jakie jest prawdopodobieństwo,że codziennie dostaje śniadanie i kolację, całują go na dobranoc, kładą do łóżka, przytulają, mówią jak go kochają i "zapominają" o myciu zębów? Od razu zgłosić trzeba. Bo tacy ludzie przestraszą się, że inni ludzie zobacyzli, małemu spuszczą #!$%@?, że to jego wina, że się "wstydu najedli" czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SkrytyZolw: jesteś lekarzem, więc powinnaś być wyczulona na kontakt z młodszym pacjentem. Wnioskiem do sądu narobisz sobie pewnie kilku wrogów o niepochlebnych opinii, ale lepiej dmuchać na zimne.
@SkrytyZolw: weź tylko pod uwagę, że jeżeli jesteś młoda, nie pracujesz długo, jesteś pełna "chciejstwa" i wiary w ludzi to Ci się chce. Całe mnóstwo przedszkolanek, psychologów, terapeutów itd zwłaszcza jak robią już x lat w zawodzie to robią swoje, "podbijają kartę" i idą do domu, wywalone. Zainteresowanie i drążenie tematu dziecka z nieumytymi zębami to więcej pracy i nieprzyjemności. Możesz się zderzyć z betonem, który będzie się tylko irytował, że