Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Wydarzyła się dosyć specyficzna sprawa. Siostra była z koleżanką w centrum handlowym i zaczepił je jakiś młody facet i zapytał czy chcą telefon za darmo. Obie jednak odmówiły więc położył go przy koszu na śmieci i poszedł. Siostra twierdzi że kłócił się z kimś przez telefon pod zamkniętym sklepem z RTV i AGD i bardzo zdenerwowany do nich podszedł twierdząc że sklep odmawia mu zwrotu więc nie ma co z nim zrobić. Sytuacja mocno podejrzana więc siostra mi go przyniosła do wglądu.
Telefon serio nowy, w pudełku ze wszystkimi akcesoriami, słuchawki nadal bez śladu rozwijania, kabel USB też. Sprawdziłem na szybko numer IMEI telefonu w sieci i wychodzi na to że był kupiony tydzień temu (Gwarancja do 20.11.2022r.) i jest z Polski. Nie mam pojęcia co o tym myśleć, siostra go raczej nie chce bo jest przekonana że kradziony, jej koleżanka też podchodzi do niego sceptycznie.
Spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Jakieś pomysły?

#kiciochpyta #android #oppo ##!$%@?
Pobierz
źródło: comment_1606488835kwvTcRRT4xWkmmNceVBdjH.jpg
  • 8
Telefon … żadnego konta nie ma przypisanego. Bez konta raczej nie da się tego zrobić. Czy da się?

@Severitus: Kradzież feature phone'a też można zgłosić. I na nim konta Google nie uświadczysz. :)
A karty SIM są w Polsce rejestrowane, więc teoretycznie służby będą mogły "od razu" sprawdzić, czyja karta została włożona do urządzenia o danym numerze IMEI.
"od razu" - bo mamy bazę danych, gdzie jest wprost przypisane numer telefonu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Severitus: Nie chcę "straszyć na zapas", ale jeśli użyła w tym telefonie swojej karty SIM to nie wiem, co gorsze - wyrzucić czy zatrzymać - bo w takim wypadku sieć już będzie miała dane, że od tej do tej godziny osoba o danym numerze używała tego telefonu. Chyba w takim wypadku pozostaje zgłosić służbom (choć nie wiem komu konkretnie) znalezienie telefonu.