Wpis z mikrobloga

506 + 1 = 507

Tytuł: Rhythm of War
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy
Ocena: ★★★★★★★★★★

Akcja czwartej części mojej ulubionej serii fantasy zaczyna się około rok po zakończeniu poprzedniej części. Flashbacki tym razem skupiają się na Venli i Eshonai, które stoją po drugiej stronie konfliktu. Wolałem rozdziały, które toczyły się "w teraźniejszości", ale chyba miałem tak również w poprzednich częściach. Do tego dużą rolę w książce odgrywa jedna z ważnych osobistości wśród Singers (nie wiem, jak to jest przetłumaczone w polskim wydaniu) i jest to moim zdaniem jedna z ciekawszych postaci, które do tej pory poznaliśmy. Trochę mało było mojego ulubionego bohatera - Adolina. Bardzo podobały mi się rozdziały z perspektywy osób bez magicznych umiejętności. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach wrócimy do tych postaci.

Odwołania do cosmere robią się coraz większe i moim zdaniem na tym etapie warto przeczytać również książki z innych serii - znalazłem nawiązania do Warbreaker, Mistborn, Sixth of the Dusk, White Sand i Elantris.

Książka w świetny sposób przygotowuje nas na zakończenie pierwszej pentalogii. Szkoda tylko, że na kolejną część trzeba czekać kolejne 3 lata ( ͡° ʖ̯ ͡°). Chociaż w międzyczasie powinna wyjść ostatnia część drugiej ery Mistborn po jakichś 6 latach od premiery poprzedniczki, więc może te 3 lata to nie tragedia.

#bookmeter
Pobierz haussbrandt - 506 + 1 = 507

Tytuł: Rhythm of War
 Autor: Brandon Sanderson
Gatun...
źródło: comment_1606419236LNDMCV93pkehR9MK4oevki.jpg
  • 4
powinna wyjść ostatnia część drugiej ery Mistborn


@haussbrandt: OBY bo już naprawdę nic nie pamiętam z tej serii. Z ABŚ w sumie mam podobnie, że między jednym a drugim wydaniem bardzo dużo zapominam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieczony-ziemniaczek: Zostało 6 książek z Stormlight Archive z 3 latami przerwy po każdej, czyli 18 lat, ale po piątej części ma być przerwa na Erę 3 Mistborn (zakładamy, że ostatnia książka Ery 2 wyjdzie w 2021 albo 2022) + druga i trzecia część Elantris. Do tego po 10 części Stormlight ma być trylogia Dragonsteel. W międzyczasie gdzieś jeszcze powinny pojawić się sequel Warbreakera i powieści w światach z opowiadań z Arcanum