Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#ogrzewanie #kaloryfer #hydraulika

Mirasy, mam kaloryfer w łazience, pic rel. Grzeje mniej więcej do połowy. Im niżej tym zimniej. U góry jest zaworek do odpowietrzania i po przekręceniu śruby woda leje się pod sporym ciśnieniem czyli ta opcja odpowietrzenia odpada. Jak sprawić by kaloryfer był cały gorący? Głowicę termostatu odmontowałem i zamontowałem, po wykręceniu głowicy ta "igła" wystaje na jakieś 7 mm.
Pobierz Oude_Geuze - #ogrzewanie #kaloryfer #hydraulika 

Mirasy, mam kaloryfer w łazience, p...
źródło: comment_1606413264NU0FUINs7HblEnWA6isG9e.jpg
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wedrowycz: mogę samodzielnie zwiększyć ten przepływ? To kwestia pogrzebania przy termostacie czy ustawienie kotła? Jak to drugie to mieszkam w bloku i nie mam opcji dostępu do kotłowni :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Sprawdz u sąsiada, może ten pion tak ma. Jezeli sąsiad ma cieplej to trzeba się przyjrzeć w pierwszej kolejności zaworowi. Może jest przzypchany albo się zawiesił
Zima to nie najlepszy moment na takie rzeczy w bloku. Trzeba by spuscic wodę albo zawołać kogoś mrożenia.
@Oude_Geuze: Zdejmij głowicę termostaty i wyjmij tą igłę. Oczyść ją z kamienia jakimś nożem i włóż z powrotem, później zakręć kaloryfer termostatem i odpowietrz jeszcze raz. Przy wyciąganiu igły wyleje się trochę wody, ale nie panikuj to tylko jakieś 50- 100ml
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oude_Geuze: Jak mieszkasz w bloku to dzwoń do administracji i przyślą do ciebie majstra, który to zrobi. Miałem podobny problem ostatnio,mieszkam na 12 piętrze i musieli coś w piwnicy kręcić i odkręcać żeby dobrze grzało u mnie. Samemu raczej nic nie zdziałasz.