Wpis z mikrobloga

"Uwielbiam" lokalne serwisy rowerowe 23zł za stożek piasty tylnej na allegro kosztujący 1,9zł. W tej cenie to mam cała ośkę. Za 4 sztuki w sumie można zacząć kół z piastami szukać ;)
Skąd oni biorą te ceny?;)

#rower
  • 18
@apo: ale normalnie takie zwykle ''chinskie uniewersalne quando joytech'' chciali ci dac za 23zł czy shimano?

bo jak zwykle to bym poszedl do nich z zakupionym za 2 zł konusem i paragonem i im rzucił na lade :)
@apo: lokalne sklepiki i serwisy to bardzo często rak cenowy. Ty wiesz czego potrzebujesz, poświęcasz czas na znalezienie części w internecie itp. Przeciętny człowiek pojęcia nie ma ani o częściach ani o serwisie. Oddaje do serwisu stary rower MTB i koszt serwisu przekracza wartość roweru xD
@bartman28: Pytałem o części nie wymianę ;) Ale tak realnie wymiana 4 stożków, centrowanie, regulacja hamulców wyjdzie drożej niż nowe koła do takiego starego roweru ;) Uczciwie byłoby zaproponować nowa koła + usługę ich wymiany ;) Powiem Ci, że mniej problemów miałem z samochodem niż z tymi serwisami rowerowymi. Tam dostawałem informacje o cenach części i nie było szczególnych wałków (niby potrafią, ale nie trafiłem) z rowerami same marże mnie często
@apo: no w takich sklepach jak opisujesz to na pewno taniej nowe koła ale nie wszystkie serwisy tak koszą na uslugach i czesciach.
te które tak robią dlugo na rynku nie bedą. renoma i dobra opinia to 3/4 sukcesu w tej branzy

ale ha tfu na takich dziadów.
@apo: dlatego robi się taką cenę żeby sprzedać nowe koło i nie #!$%@?ć się z naprawą jakiegoś gruza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj
@bartman28: trzeba rozróżnić dwa rodzaje sklepów/serwisów.
Pierwszy- sklep skupiony na działkowiczach, januszach, głąbach. Ceny z kosmosu jak wspomniany konus, obsługa jebiąca za najniższą krajową, mechanik z gracją złomiarza. Lepią wszystko jak leci, nieważne jak rower jest w gównie utaplany.
I drugi- sklep z
@GrubyKociol: Dochodzi podstarzały, były zawodnik który sam wszystko robi ew. z synem. Hamulce ustawi tak, że będą piszczeć, ale klocki wciśnie nie te więc siła hamowania żadna. Opona bije jak powalona, ale on nie widzi problemu ;) Raz w życiu do takiego serwisu oddałem nie mojego grata i ubaw był po pachy, jak mu pokazałem, że można lepiej wszystko ustawić.
@apo: ja jak przyniosłem do mojego lokalnego serwisu z koło do centrowania (nie mialem własnej centrownicy a zerwalem szpryche - zapasowa przyniosłem z sobą) Gosicu mi najpierw ściskał szprychy i mówił ze tu luzu nie ma i nie ma co tu naciągnąć (szprychy mam na naciągu 110 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), mówił ze jak by próbował naprawić to kolo nigdy nie będzie proste. Chwile później